Ποδόσφαιρο

0-3 Φαιστός – ΠΑΝΟΜ στο δεύτερο ημίχρονο

14/01/2019 | 9:51

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε να μας χαρίσει κάποιο τέρμα με τις δύο ομάδες να προσπαθούν χωρίς όμως αποτέλεσμα να “τρυπήσουν” τις αντίπαλες άμυνες και το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα όμως άλλαξαν με τους φιλοξενούμενους να καταφέρνουν με τρία τέρματα να φτάσουν στο τελικό 0-3!

Στις αρχές της επανάληψης με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μυλωνά έγινε το 0-1 για τον ΠΑΝΟΜ.

Στο 62′ ο Συσκάκης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας των Μαλίων, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο ίδιος ποδοσφαιριστής δέκα λεπτά αργότερα ανεβάζοντας το σκορ στο 0-3.

Με αυτή τη νίκη ανέβηκε στην δεύτερη θέση ο ΠΑΝΟΜ στο -9 από τον Ζαρό που “κόλλησε” στο 1-1 με τον ΑΟΤυμπακίου εντός έδρας.

Συνθέσεις

Φαιστός: Λεοντιάδης, Σκαντζάκης, Γκλεζάκος, Χατζιδάκης, Ρινακάκης, Παπαδάκης Γ.Γ., Γκερεδάκης, Παπαδάκης Σ., Ρουκουνάκης, Παπαδάκης Γ.Μ., Νταουσιάνης

ΠΑΝΟΜ: Ζαχαριουδάκης, Μανιαδής, Δαριβιανάκης, Διαμαντάκης, Τζανάκης, Μυλωνάς, Καπετανάκης, Πρωτογεράκης, Τζιράκης, Συσκάκης, Κατσούλης