close

Β2 ΕΠΣΗ

Ανατροπή της ανατροπής στους Βόρρους…και Καμηλάρι -Κόρακας 2-5!

21/01/2017 | 20:48

Σε ένα παιχνίδι με δύο ανατροπές, μία αποβολή και επτά τέρματα ο Κόρακας πήρε σπουδαία νίκη επί του Καμηλαρίου στους Βόρρους με 2-5, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β2 ΕΠΣΗ.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά  και μόλις στο 5ο λεπτό κατάφεραν  να πάρουν κεφάλι στο σκορ με τον Ξεκαρδάκη (0-1).

Οι γηπεδούχοι ωστόσο δεν τα παράτησαν και στο 14΄ κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα με ωραίο κοντινό πλασέ του Σούρλα , ενώ στο 28ο λεπτό κατάφεραν να γυρίσουν  το ματς όταν μετά από σέντρα του Κλοντ, ο Ρηγάκης που είχε τα γενέθλια του έκανε το 2-1 . Αξίζει να σημειωθεί πως ενώ το παιχνίδι βρίσκονταν στο 1-1 ο διαιτητής ακύρωσε γκολ για το Καμηλάρι το οποίο πέτυχε ο Ανδρεαδάκης γεγονός που προκάλεσε τις αντιδράσεις των φιλοξενούμενων.

Η χαρά του Καμηλαρίου δεν κράτησε για πολύ καθώς πριν «κλείσει» το ημίχρονο, ο Κόρακας πέτυχε  την ολική ανατροπή. Στο 44΄ ισοφάρισε με αυτογκόλ του Κλοντ μετά από εκτέλεση φάουλ του Κουτσάκη ενώ στην ακριβώς επόμενη φάση ο Κουτσάκης από τα 11 βήματα έκανε το 2-3. Στη φάση του πέναλτι αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας του Καμηλαρίου Στιβακτατάκης.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι οι οποίοι έπαιζαν με παίκτη παραπάνω και είχαν και το προβάδισμα είχαν τον πρώτο λόγο και για τη νίκη που κατάφεραν να τη κλειδώσουν με δύο ακόμη τέρματα. Αρχικά έκαναν το 2-4 με τον Ξεκαρδάκη και στις καθυστερήσεις ο Μουσάκου διαμόρφωσε το τελικό 2-5 .

Καμηλάρι: Στιβακτάκης, Αουρέλ(70΄ Λεονταράκης), Στεφανάκης(53΄ Πατεράκης), Βολυράκης, Πετρόφ, Άλλα, Κλόντ Άλλα, Κρασαγάκης, Ριγάκης, Ανδρεαδάκης, Σούρλας(68΄ Δαριβιαννάκης)

Κόρακας: Αλεβυζάκης, Ψιλομανουσάκης(75΄ Τσιτερής), Χριτάκης , Φιντικάκης, Ξεκαρδάκης, Ξυρουδάκης, Κουριδάκης(60΄ Μουσάκου), Καλπουτζάκης, Πετράκης, Σηφάκης, Κουτσάκης