Ανέλπιστη νίκη στο φινάλε…2-1 οι Μοίρες τον Ρωμανό

A-
A+
27/11/2016 | 18:21

Με γκολ του  Κώστα Ιερωνυμάκη στις καθυστερήσεις , οι Μοίρες πήραν σημαντική νίκη με 2-1 επί του Ρωμανού στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ.

Πιο δυνατά στην αναμέτρηση μπήκαν οι φιλοξενούμενοι και μόλις στο 9′ κέρδισαν πέναλτι, την εκτέλεση του οποίου ανέλαβε ο Καραντινάκης, με τον Χριστοδουλάκη να αποκρούει και στην επαναφορά η κεφαλιά του Οικονομάκη να σταματά στο δοκάρι…

Στη συνέχεια  οι Μοίρες ανέβασαν στροφές και απείλησαν με τον Προβιδάκη, ενώ λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα χάρη την πολύ όμορφη κεφαλιά του Συνοδινού, έπειτα από την ασίστ του Ξημεράκη.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε αισθητά,  με τις δύο ομάδες όμως να δημιουργούν λιγοστές ευκαιρίες, χωρίς  όμως να μπορέσει κάποια  από αυτές να τη μετουσιώσει σε γκολ.

Τελικά στο  77′   ο Ντίνος κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 για τον Ρωμανό, ωστόσο οι Μοίρες δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο Κώστας Ιερωνυμάκης έκανε το 2-1 χαρίζοντας έτσι  μια ανέλπιστη νίκη για την ομάδα του.

Μοίρες: Χριστοδουλάκης, Ιερωνυμάκης Κ., Κουτσάκης, Συνοδινός, Ιερωνυμάκης Ν., Αριστεινίδης, Κιόρι, Ηλιάκης (60′ Χαρατσής), Ξεκαρδάκης (80 λ.τ. Μπεχάρι), Ξημεράκης, Προβιδάκης (58′ Μάλι).

Ρωμανός: Λιουδάκης, Κάτελας, Γαμβιεράκης, Τραβαγιάκης, Κάββαλος, Ρουμπάκης (46′ Χαλκιαδάκης Γ.), Χουρδάκης, Φιράνι, Ξυλούρης (76′ Ντίνος), Οικονομάκης (76′ Χαλκιαδάκης), Καραντινάκης.