Άνετη νίκη η Γόρτυνα 5-0 την Τριτωνία!

A-
A+
07/10/2019 | 11:02

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν όλα τα λεφτά… στην αναμέτρηση της Γόρτυνας με την Τριτωνία, με τον Γιώργο Κλαπάκη να δείχνει για μια ακόμη φορά την ποιότητα που τον διακρίνει ως ποδοσφαιριστή (πέτυχε τρία γκολ).

Η ομάδα των Αγίων Δέκα στην επανάληψη σε έξι λεπτά πέτυχε 3 γκολ από το 51΄μέχρι το 57΄και τελικά έφτασε σε μια άνετη επικράτηση με σκορ 5-0!

Ο «χορός» των γκολ άνοιξε στο 51΄με πλασέ του Κλαπάκη (1-0), ενώ ο ίδιος παίκτης με νέο πλασέ στο 55΄έκανε το 2-0. Στο 57΄ο Μπαντούνας με σουτ αύξησε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο 71΄οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι με τον Κλαπάκη και το εκτέλεσε εύστοχα ο Καλομοίρης (4-0), ενώ ο Κλαπάκης στο 86΄πέτυχε και τρίτο προσωπικό γκολ με πλασέ και διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Για την Τριτωνία ο αγώνας αυτός ήταν μια κακή παρένθεση, ενώ για τους νικητές η πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Διαιτητής ήταν ο κ. Σαμιωτάκης.

ΓOPTYΣ: Σαβουιδάκης, Κοκορέλιας, Ξαγοραράκης, Γενιτσαρίδης (80΄Φάκας), Γιαννουλάκης, Μανουσάκης (60΄λ.τ Κεφάκης), Πολυμερίδης, Καλομοίρης (76΄Φουντουλάκης), Ψωμάς, Μπατούνας (81΄Μηναδάκης), Κλαπάκης.

ΤΡΙΤΩΝΙΑ: Καπετανάκης, Σπυριδάκης, Κουτεντάκης (55΄Ρουσάκης), Πηρουνάκης, Μιαούλης, Μπαλόκας, Στρατιδάκης (75΄Μιχελινάκης), Ντόντα (49΄Μάρκου), Φραγκιαδάκης, Μερκουλίδης, Βαρσάμης (60΄Μιφτάρι).