Άνετη νίκη ο Ζαρός με 3-0 επί του Αθλόπολις

A-
A+
22/01/2017 | 21:37

Μία άνετη και ταυτόχρονια σημαντική νίκη πέτυχε σήμερα το μεσημέρι ο Ζαρός απέναντι στην ομάδα του Αθλόπολις, με σκορ 3-0.

Ο Ζαρός άνοιξε το σκορ στο 27′, με κεφαλιά του αμυντικού Μπεζάνι, ύστερα από κόρνερ που εκτέλεσε ο Κλαπάκης. Το 1-0 ήταν και το σκορ του Α΄ ημιχρόνου, ενώ λίγο μετά την έναρη του Β΄ ημιχρόνου και πάλι ο Μπεζάνι διπλασίασε τα τέρματα τυης ομάδας του αλλά και τα δικά του.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο νεαρός Μεταξακης, μετά από μπαλιά του Αντωνάκη.

• Λίγος κόσμος στην κερκίδα του Ζαρού
  • Επόπτης στον αγώνα, ένας πρώην παίχτης του Ζαρού και ζαριανής καταγωγής, Μανώλης Σαμιωτάκης, που όμως ήταν δίκαιος και σωστός στις αποφάσεις του.
  • Ο επίσης ζαριανής καταγωγής Ρομπάκης αγωνίστηκε κόντρα στην ομάδα του χωριού του, αυτή τη φορά χωρίς να πετύχει τέρμα.

Ζαρός: Ζαχαριουδάκης, Γιαννουλάκης, Νταβιγλάκης, Μπεζάνι, Γενιτσαρίδης, Πολυμερίδης Χ.(65’ Αλμπαντάκης), Φραγκιαδουλάκης, Καραφωτιάς, Κλαπάκης(60’ Λιοδάκης), Μεταξάκης, Αντωνάκης(55’ Παπαδόπουλος)

Αθλόπολις: Ζαφείρης Δ., Δεληθωμαΐδης, Καραταράκης, Αργυρούδης, Λουμπάκης, Δίπλας, Λουλεμέα(46’ Ντόκα), Λυκούδης, Σείχ Εμπραχίμ, Ρομπάκης(69’ Κυραλάκης), Μακρής(46’ Μάρκου)

Άψογος στις αποφάσεις του ο νεαρός επόπτης Μανώλης Σαμιωτάκης, έχοντας το βάρος της καταγωγής στην πλάτη του!