close

Α1 ΕΠΣΗ

Αντί για 1-1 , 0-2 ο ΠΑΟΚ τη Φαιστό στους Βώρους!

09/10/2016 | 19:07

Mπορεί την περασμένη αγωνιστική να έχασαν τους τρεις βαθμούς από ομάδα της Μεσαράς (ΑΕΜ) όμως αυτή τη φορά τους κέρδισαν και μάλιστα στο γήπεδο των Βώρων όπου νίκησαν την τοπική ομάδα με 0-2.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με το καλημέρα όταν από αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων ο Φουκαράκης  στο 3’ άνοιξε το σκορ (0-1). Στα επόμενα λεπτά του παιχνιδιού η Φαιστός, έχασε κάποιες ευκαιρίες για την ισοφάριση με κυριότερη αυτή του Καρταλλιανάκη στο 35’ όταν από θέση τετ α τετ  δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, δεν άλλαξε κάτι στο παιχνίδι και έτσι ο ΠΑΟΚ οδηγήθηκε στα αποδυτήρια με το ισχνό 1-0.

Στο δεύτερο μέρος η Φαιστός πίεσε για την ισοφάριση, χωρίς ωστόσο να μπορέσει να πετύχει κάποιο τέρμα, με τον Τάρε να χάνει νέο τετ α τετ και τον Στέλιο Παπαδάκη να σημαδεύει δοκάρι στο 72′. Η Φαιστός δεν σταμάτησε να πιέζει ως το φινάλε της αναμέτρησης για  την ισοφάριση ,ωστόσο αντί γι αυτό  οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν  ακόμα ένα τέρμα με τον Δρακογιαννάκη στις καθυστερήσεις διαμορφώνοντας έτσι το τελικό  0-2.

Φαιστός: Σωπασής, Κεφαλάκης(80’ Φραγκιαδάκης), Παπαδάκης Ν.(85’ Βαθιανάκης), Σκαντζάκης, Γιαννακάκης Μ., Τάρε, Καρτελλιανάκης, Παπαδάκης Γ., Παπαδάκης Α(60’ Καραλάκης).

ΠΑΟΚ: Κουρουπάκης, Βερερουδάκης(76’ Μπερντελίμα), Χαλκιαδάκης, Παλιάρο, Κοκολοδημητράκης, Καρπούζης, Μαρκάκης, Νικάκης(63’ Φανουράκης), Μεταξάκης(72’ Δρακογιαννάκης), Σέχου, ΦουκαράκηςΠαπαδάκης Σ., Μερκουλίδης.