Α1 ΕΠΣΗ

Μετριότητα και …ΑΟΤ -Ρωμανός 0-0

22/01/2017 | 17:46

Σε ένα παιχνίδι όπου έλειψαν οι μεγάλες φάσεις και το καλό θέαμα , ΑΟΤ και Ρωμανός αναδείχτηκαν σήμερα Κυριακή 22/1  ισόπαλοι 0-0 στο Τυμπάκι. Το παιχνίδι ήταν μέτριο με πολλές διακοπές και κακό γενικά ρυθμό με αποτέλεσμα οι φίλαθλοι που πήγαν στο γήπεδο να μην φύγουν και με τις καλύτερες των εντυπώσεων…

Στα πρώτα 35 λεπτά ο Ρωμανός  είχε την κατοχή ωστόσο οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και κατάφεραν να πάρουν τα ηνία της αναμέτρησης χωρίς όμως να μπορούν να πετύχουν κάποιο τέρμα απέναντι στην πολύ καλά στημένη ομάδα του Ρωμανού.

Στο Α΄ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν καλή ευκαιρία με τον Μαρακομιχελάκη και στην επανάληψη ο ίδιος, ο Νικηταράς και ο Κοροένε .

AOT: Κωνσταντουλάκης, Ντόκο, Τριάντης, Χριστοδουλάκης, Φλόρενς, Νικηταράς (75′ Μαραγκάκης), Κοροένε, Στρακατούνας, Μαρακομιχελάκης, Ολαογιε Ντ. (12′ λ.τ. Μπερουασβίλι), Αναγνωστάκης.

Ρωμανός: Γιακουμής, Λασηθιωτάκης (85′ Ρουμπάκης), Τσαμπουράκης (70′ Κάτελας), Κάββαλος, Τραβαγιάκης, Γαμπιεράκης, Ντίνος (65′ Ξυλούρης), Χουρδάκης, Φιράνι, Χαλκιαδάκης, Καραντινάκης.