close

Τοπικό

Βαριά ήττα στην πρεμιέρα η Γόρτυνα , 5-0 από τον Γιούχτα

11/09/2016 | 22:30

Ιδανικό ξεκίνημα για τον  Γιούχτα που επικράτησε με 5-0 της Γόρτυνας στις Αρχάνες δείχνοντας παράλληλα ότι  βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση.

Αποφασισμένος να “καθαρίσει” από νωρίς το ματς, Γιούχτας άνοιξε το σκορ μόλις στο 2′ με τον Χαρμπή , ενώ λίγα λεπτά αργότερα η ομάδα των Αρχανών έχασε δύο πολύ καλές στιγμές με τον Κοζονάκη να αποκρούει διαδοχικά.

Και ενώ οι φιλοξενούμενοι φάνηκε να ισορροπούν το παιχνίδι ,  ο Γιούχτας στο 28′ κέρδισε πέναλτι με τον Κασσωτάκη, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Καστελλιανάκη κάνοντας το 2-0 που διατηρήθηκε μέχρι το ημίχρονο του παιχνιδιού.

Με υψηλά τα …γκάζια από το πρώτο μέρος  ο Γιούχτας με την έναρξη της επανάληψης έκανε το 3-0 με σουτ του Χαρμπή , ενώ λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 63′ ο Καστελλιανάκης με πολύ όμορφη εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το 4-0.

Το τελικό 5-0 έκανε ο Χρηστάκης λίγο πριν το φινάλε της αναμέτρησης.

Γιούχτας: Μυλωνάκης, Κασσωτάκης, Νικηφόρος, Λουμπάκης, Σεληνιωτάκης, Ρωμανάκης (46′ Κουτσάκης), Μανουσάκης (75′ Παχάκης), Καστελλιανάκης, Χαρμπής (70′ Παχάκης), Μπέρκης, Πρικάκης.

Γόρτυς: Κοζονάκης, Σαβοιδάκης X. (58′ Στεφανάκης), Σταυρακάκης, Γκουζιώτης, Κορδονούρης, Νικολακάκης, Τζέρτζι, Κεφάκης, Ποντίκαλης (66′ Λουλάκης), Φανουράκης (58′ Ξαγοραράκης), Αραβιστάνης.