close

Α1 ΕΠΣΗ

Βρήκε δίκτυα και πήρε τρίποντο , 3-1 η Φαιστός τον ΕΓΟΗ

13/11/2016 | 21:47

Την πρώτη της νίκη (εντός αγωνιστικών χώρων , καθώς είχε πάρει και δύο αγώνες άνευ αγώνα με Ρούβα και Αστέρα Μυρτιάς που έχουν αποβληθεί από το πρωτάθλημα) κατάφερε να πάρει η ομάδα της Φαιστού που επικράτησε με 3-1 επί του ΕΓΟΗ στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ.

Στο πρώτο ημίχρονο η Φαιστός προηγήθηκε με γκολ που πέτυχε στο 28ο λεπτό με κεφαλιά ο Νίκος Παπαδάκης  ύστερα από σέντρα του αδερφού του Γιώργου. Στην επανάληψη, ο Γιώργος Παπαδάκης με ατομική προσπάθεια έκανε το 2-0  βάζοντας έτσι τις βάσεις για τη νίκη, ενώ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 με τον Συντιχάκη και οι γηπεδούχοι να  διαμορφώσουν το τελικό 3-1 με τον Τάρε.

Φαιστός: Σωπασής, Σκαντζάκης, Παπαδάκης Ν., Παπαδάκης Σ., Γιαννακάκης(60’ Γκερεδάκης), Κεφαλάκης, Παπαδάκης Α., Καραλάκης(80’ Βαθιανάκης), Τάρε, Καρταλιανάκης, Παπαδάκης Γ.(75’ Μερκουλίδης)

ΕΓΟΗ: Ανδρικάκης, Παρασύρης(60’ Βίσκα), Σταυρακάκης, Καλαϊτζάκης, Βρούζος, Βιστάκης, Περυσινάκης, Κεφαλούκος, Συντιχάκης, Γιακουμάκης, Ταμπάκης