Βόλευ

Δεύτερη νίκη στο «κλειστό» Μοιρών ο ΓΑΣΜεσαράς , 3-1 σετ την ΧΑΝΘ

18/11/2017 | 20:03

Ύστερα από ένα αρκετά  αμφίρροπο παιχνίδι που έγινε σήμερα Σάββατο απόγευμα στο «κλειστό» Μοιρών , ο ΓΑΣΜ κατάφερε έστω και δύσκολα να κάμψει την αντίσταση των κοριτσιών της ΧΑΝΘεσσαλονίκης και να πάρει μια ακόμα νίκη στην έδρα του με 3-1 σετ.

Στο 1ο σετ ο ΓΑΣΜ  κατάφερε να γυρίσει δύο φορές το σκορ καθώς βρέθηκε πίσω με 10-18 και 21-24 και να το πάρει τελικά με 28=15 ενώ στο 2ο σετ αν και προηγήθηκε 20-14 το έχασε στο τέλος με 23-25 δίνοντας έτσι την ευκαιρία στη ΧΑΝΘ να ισοφαρίσει σε 1-1 σετ.

Στο 3ο κρίσιμο και καθοριστικό σετ τα κορίτσια του Παναγιώτη Ιωάννου ήταν συνεχώς μπροστά με αποτέλεσμα να κερδίσουν 25-18 και να κάνουν σχετικά εύκολα το 2-1 σετ, ενώ στο 4ο σετ αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ(11-16) , κατάφεραν να το γυρίσουν κερδίζοντας τελικά με 25-19 και 3-1 σετ το παιχνίδι.

Εξαιρετικά άμυνα κατά διαστήματα και από τις δύο ομάδες , ενώ δεν μπόρεσαν να αποφύγουν και πάλι κάποια λάθη τα κορίτσια του ΓΑΣΜεσαράς.

ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑΣ (Ιωάννου): Ξαγοραράκη Γ., Τσοπούλου,  Μαυρέα, Ποδαρά, Αποστολάκη, Ξαγοραράκη Β. / Σαμπάτη (λ), Γεωργιλά.
ΧΑΝΘ (Ντινόπουλος): Κουτρουμπή, Κουρτίδου, Κουνουπίδου, Αρμουτάκη, Βέλλιου, Σωτηρίου / Τζαγκαράκη (λ), Μπακοπούλου, Αλτίνη.