Ποδόσφαιρο

Δεύτερη σερί νίκη για την Τριτωνία – Eπικράτησε της Γόρτυνας με σκορ 4-1!

14/01/2019 | 9:43

Στο 10′ ο Δημήτρης άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Γόρτυνας με ωραίο σουτ εκτός περιοχής. Η Τριτωνία ισοφάρισε σε 1-1 στο 22′ με τον Σφακιανάκη. Δυο λεπτά αργότερα η ομάδα του Νίκου Ανδριανάκη κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή με τον Αντωνακάκη να κάνει το 2-1. Στο 30′ ο Μιαούλης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1 που έμεινε έως το τέλος του ημιχρόνου. Στο 32′ ο Μικέλ είχε δοκάρι για την Γόρτυνα. Στο 82′ ο Φραγκιαδάκης διαμόρφωσε το τελικό 4-1 υπέρ της ομάδας του Αστριτσίου.

Η Τριτωνία βρίσκεται στην 10η θέση και έφτασε τους 21 βαθμούς, ενώ η Γόρτυνα έμεινε στους 18 βαθμούς και την 12η θέση.