Α1 ΕΠΣΗ

Δεύτερη σερί νίκη η Γόρτυνα με Κορδονούρη στο πάγκο , 4-1 τη Χερσόνησο

Φωτορεπορτάζ

12/02/2017 | 18:24

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη πέτυχε σήμερα Κυριακή 12/2 ο Κορδονούρης … και η Γόρτυνα στο γήπεδο της , αυτή τη φορά επί της Χερσονήσου με 4-1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πάρα πολύ δυνατά καθώς μόλις στο 1ο λεπτό η Γόρτυνα είχε μοναδική ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ όταν κεφαλιά του Κεφάκη χτύπησε στο δοκάρι και κατέληξε άουτ. Στο 28΄ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ ύστερα από  φάση διαρκείας στα καρέ του Σπετάκη και ωραίο πλασέ του Φανουράκη. (1-0)

Τέσσερα λεπτά μετά ο Κεφάκης είχε πολύ καλή στιγμή για να κάνει το 2-0 όταν  το σουτ που έκανε  πέρασε άουτ , ενώ  πολύ καλή στιγμή είχε επίσης η Γόρτυνα στο  38΄ με τον Τζέρτζι.

Η Χερσόνησος προσπάθησε να αντιδράσει και στο 40΄ είχε πολύ καλή κεφαλιά ο Χαλκιαδάκης  λίγο άουτ με αποτέλεσμα να παραμείνει το 1-0  μέχρι τη λήξη του πρώτου μέρους .

Στο δεύτερο ημίχρονο  οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και κατάφεραν στο  48΄ να διπλασιάσουν τα τέρματά τους με δυνατό σουτ του Τζέρτζι , ενώ στο  53΄ οι φιλοξενούμενοι μπήκαν και πάλι στη διεκδίκηση του ματς, με τον Έλι να μειώνει σε 2-1. Η   η χαρά τους ωστόσο δεν  κράτησε πολύ αφού  δύο λεπτά αργότερα η Γόρτυνα έκανε το 3-1 , ενώ στις καθυστερήσεις , οι γηπεδούχοι πέτυχαν ακόμα ένα γκολ  με ωραίο πλασέ του Κεφάκη ( 4-1 ).

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Γόρτυς: Χαραλαμπάκης, Ξαγοραράκης, Νικολακάκης, Κορδονούρης(74΄ Μηναδάκης), Κοκολάκης, Φανουράκης(60΄ Προβιδάκης), Κεφάκης, Χαλκιαδάκης(62΄ Αραβιστάνης), Τζέρτζι, Καουκάκης, Μπέης

Χερσόνησος: Σπετάκης, Έλι, Κριτσωτάκης, Μουντράκης, Χαλκιαδάκης(80’ Γαυριλάκης), Τσάλος, Ανωγειανάκης, Σκούρτης, Μαραβελάκης, Καπετακάκης(70΄ Μιχελεκάκης), Καπατσίνας(46΄ Ασπετάκης)