Α1 ΕΠΣΗ

Δύο γκολ με το … Καλημέρα  και Ζαρός -Αλμυρός 2-0

Δύο γκολ με το … Καλημέρα και Ζαρός -Αλμυρός 2-0

19/03/2017 | 22:16

Με δύο γκολ …με το καλημέρα  η ομάδα του Ζαρού κατάφερε να πάρει το ντέρμπι της 30ης αγωνιστικής κόντρα στον Αλμυρό με 2-0 φτάνοντας έτσι τον ΠΑΟ Κρουσώνα στην πέμπτη θέση με 55 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 5ο λεπτό με κεφαλιά του Νταβιγλάκη ύστερα από φάουλ του Κλαπάκη (1-0), ενώ στο 10΄ο Φραγκιαδουλάκης στην επαναφορά μετά από φάουλ Κλαπάκη και απόκρουση Μαργαρίτη , σημείωσε το 2-0.

Στην επανάληψη η ομάδα του Γαζίου προσπάθησε να ξαναμπεί στο παιχνίδι χάνοντας ευκαιρίες με τον Ανδρέα Στρατήγη, Γιάννη Ξημεράκη και Ντελία, ωστόσο  το 2-0 παρέμεινε ως το τέλος,  αν και ο Ζαρός  έχασε τεράστια ευκαιρία να πετύχει και τρίτο τέρμα , όταν στο 84ο λεπτό ο Κλαπάκης κέρδισε πέναλτι  την εκτέλεση του οποίου ανέλαβε  ο ίδιος χωρίς όμως επιτυχία .

Ζαρός Ζαχαριουδάκης, Πολυμερίδης Γ., Νταβιγλάκης Γ., Χελά, Μπεζάνι, Πολυμερίδης Χ.(80’ Αλμπαντάκης), Φραγκιαδουλάκης, Λιοδάκης, Γενιτσαρίδης, Αντωνάκης, Κλαπάκης(87’ Γιαννουλάκης).

Αλμυρός  Μαργαρίτης, Απλαδάς Τ., Ντελία, Ξημεράκης, Ρετζέπ, Ντάνιελ, Στρατήγης Π., Βελιβασάκης(78’ Καλομοίρης), Στρατήγης Α., Ανδρεαδάκης, Απλαδάς,.