Β2 ΕΠΣΗ

Έχασε την ευκαιρία για τον πρώτο εκτός έδρας βαθμό η Πυργιώτισσα

02/10/2016 | 10:51

Την ευκαιρία να πάρει τον πρώτο της βαθμό εκτός έδρας έχασε η Πυργιώτισσα,  μετά  την ήττα με  3-2 που γνώρισε από τα Δειλινά, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β2 ΕΠΣΗ.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ιδανικά  την αναμέτρηση και με γκολ των Κοσκινά και Χρηστάκη προηγήθηκαν με 2-0.

Στην επανάληψη, η εικόνα άλλαξε, καθώς οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και κατάφεραν λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου 45λέπτου να ξαναμπούν στο παιχνίδι μειώνοντας με σουτ του Καρταλλιανάκη σε 2-1 .

Οι γηπεδούχοι ωστόσο αντέδρασαν και με δύο γκολ του Λειβαδίτη πέτυχαν το 3-1.

Όμως και πάλι δεν είχε τελειώσει τίποτα , καθώς οι φιλοξενούμενοι μείωσαν  εκ νέου με τον Γκλεζάκο σε 3-2, για να απειλήσουν λίγο πριν το τέλος με την ισοφάριση, όταν κέρδισαν πέναλτι το οποίο εκτέλεσε όμως ο Κιόσια άουτ.

Δειλινά: Λεβέντης, Κύκνας(40΄Λειβαδίτης), Δημητράκης, Τζανής, Κάββαλος Ν., Κωλαρετάκης, Καπανταϊδάκης Γ., Ξυπάκης(88΄ Μαυράκης), Χρηστάκης, Κάββαλος Δ., Κοσκινάς(90΄ Τσουβάλας)

Πυργιώτισσα: Γρηγοράκης, Γκλεζάκος, Στρατιδάκης, Λελιδάκης, Σαριδάκης, Μπέρμπερης, Μακρυδάκης(46΄Χριστοδουλάκης), Γκιόσα, Θάνος, Καρταλλιανάκης(67΄ Τσαλαπάκης), Μανουσάκης