close

Γ' ΕΠΣΗ

Με εκτός έδρας ήττα έκλεισε τη χρονιά ο Χείμαρος , 6-2 από Ρόκα

21/05/2017 | 22:06

Με «εξάρα» αποχαιρέτησε το πρωτάθλημα της Γ ΕΠΣΗ η Ρόκα μετά το  6-2 επί του Χείμαρου και από του χρόνου θα αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Β ΕΠΣΗ.

Στο 25΄ η ομάδα από τον Προφήτη Ηλία κατάφερε να πάρει το προβάδισμα  με τον Αντωνακάκη, ενώ  δέκα λεπτά αργότερα ο Γιαλαμάς έκανε το 2-0.

Ο Αντωνακάκης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση ανέβασε το δίκτυ του σκορ στο 3-0, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι και τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με τη Ρόκα στο 65΄  κατάφερε  να πετύχει και τέταρτο γκολ και πάλι με τον Γιαλαμά ο οποίος έφτασε και εκείνος με τη σειρά του τα δύο γκολ στο παιχνίδι κάνοντας το 4-0. Ο ίδιος παίκτης έκανε και το 5-0 ολοκληρώνοντας το προσωπικό του χατ – τρικ ενώ ο Καλαϊτζάκης ανέβασε τον πήχη  του σκορ στο 6-0.

Το μόνο που κατάφερε ο Χείμαρος ήταν να μειώσει σε 6-2 χάρη στα γκολ του Δαριβιανάκης Μ. και Δαριβιανάκης Γ.

Ρόκα: Σαριδάκης, Αντωνακάκης, Πολίτης(70΄ Παπαδάκης), Καλιατζάκης Α., Αξιώτης, Χότζα, Σταυρακάκης, Γιαλαμάς, Κουνάλης(70΄ Χαρακιανάκης), Σαριδάκης, Καλιατζάκης Β.(46΄ Σαριδάκης Α.)

Χείμαρος: Κολουτζάκης, Αθουσάκης, Μασαούτης, Κοσμαδάκης, Δαριβιανάκης Μ., Κοκολάκης, Ορφανός, Δαριβιανάκης Γ., Δαριβιανάκης Μ.(15΄ λ.τ. Λουμπάκης),  Δαριβιανάκης Γ., Κούτζο