Α1 ΕΠΣΗ

Επιστροφή στις επιτυχίες ,  3-1 ο Ζαρός τη Γόρτυνα

Επιστροφή στις επιτυχίες , 3-1 ο Ζαρός τη Γόρτυνα

19/11/2017 | 21:31

Στις νίκες μετά από τρεις ισοπαλίες σε πρωτάθλημα και κύπελλο, επέστρεψε ο Ζαρός, επικρατώντας 3-1 της Γόρτυνας την Κυριακή στο γήπεδο του.  Οι γηπεδούχοι, κατάφεραν  να προηγηθούν μόλις στο 9ο λεπτό με τον Κλαπάκη ( 1-0) , ενώ οι  φιλοξενούμενοι «απάντησαν» άμεσα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κεφάκη που κέρδισαν λόγω ανατροπής του Μπέη.

Στο 42’ ο Ζαρός πήρε εκ νέου το προβάδισμα αυτή τη φορά με δυνατό σουτ του Ρομπάκη, ενώ στην επανάληψη «καθάρισε» στο  56’ όταν με τον Νταβιγλάκη έκανε το 3-1.

ΖΑΡΟΣ: Μήτρου, Νταβιγλάκης(90′ Λεμονάκης), Πολυμερίδης Γ., Γενιτσαρίδης, Λογοθέτης, Λιοδάκης(60′ Αλμπαντάκης), Πολυμερίδης Χ., Κλαπάκης(77′ Παραθύρας), Ρομπάκης, Μεταξάκης Α., Κοζυράκης(49′ Φραγκιαδουλάκης)

ΓΟΡΤΥΣ: Ανδρικάκης, Ξαγοραράκης, Αντουράκης, Μπαλωμένος(75’ Αεράκης), Κωστάκης, Μαθιουδάκης, Κεφάκης, Μπέης, Μηναδάκης(65’ Μάλο), Μικελ(46’ Κοκολάκης), Μπατούνας(46’ Κοζυράκης)