Α1 ΕΠΣΗ

“Φρέναρε” τον Ηρόδοτο η Δόξα Γαλιάς

1-1 Ηρόδοτος και Δόξα στη Γαλιά

23/10/2016 | 18:43

Φρένο στο νικηφόρο σερί του Ηροδότου πάτησε η Δόξα Γαλιάς μετά το 1-1 σήμερα Κυριακή 23/10 απόγευμα στο γήπεδο της . Λίγο πριν την έναρξη του ματς οι παράγοντες της Δόξας τίμησαν δια του προέδρου κ, Σταθοράκη τον χρυσό Παραολυμπιονίκη και συγχωριανό τους Στεφανουδάκη Μανώλη, ενώ ανθοδέσμη προσέφεραν και οι άνθρωποι του Ηροδότου.

Όσο για το παιχνίδι τώρα , να σημειώσουμε ότι αυτό ξεκίνησε  ιδανικά για τη Δόξα , αφού στην πρώτη της  καλή ευκαιρία κατάφερε να ανοίξει το σκορ,  όταν  στο 18′ ο Χαμαλάκης με κεφαλιά νίκησε τον Λουτριώτη ( 1-0).

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές, έχασαν ευκαιρίες και τελικά έφτασαν στην ισοφάριση λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου. Ο Μυλωνάς με όμορφο τελείωμα κατάφερε να νικήσει τον Χωματά για το 1-1, το οποίο παρέμεινε μέχρι τη λήξη του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε με τον Ηρόδοτο να έχει την υπεροχή, αλλά χωρίς να μπορεί να διασπάσει την καλή αμυντική λειτουργία της Γαλιάς.

Οι πολλές μονομαχίες στο κέντρο δεν άφησαν να παιχτεί καλό ποδόσφαιρο με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1 μέχρι το φινάλε του παιχνιδιού, τη στιγμή που οι γηπεδούχοι έχουν αρκετά παράπονα από τη διαιτησία του κ. Ζαχαριουδάκη και των βοηθών του.

Δόξα Γαλιάς: Χωματάς, Χαλκιαδάκης (75′ Μακριδάκης), Γιαλιτάκης, Χαμαλάκης, Παπαδιός, Σπάρος, Μόντι, Παυλόπουλος, Αντωνάκης (70′ Μπιμπάκης), Παγκαλάκης (80′ Καραμανιτάκης), Ποτηράκης.

Ηρόδοτος: Λουτριώτης, Κεφαλουκος, Μπαλάφας, Κανδυλάκης, Μπερνιδάκης (70′ Ζαφείρης), Φράγκος, Μπάμπης (80′ Νικολάου Χ.), Αχιλλέως (46′ Παπαδάκης), Φραγκουλάκης, Παρθενιάδης, Μυλωνάς.