Α1 ΕΠΣΗ

Η ταχύτατη αντεπίθεση και το υποδειγματικό γκολ του Κλαπάκη…και Ζαρός-Μινωϊκή 1-1

04/12/2016 | 19:17

Μετά από ένα μέτριο πρώτο και πολύ καλό Β΄ημίχρονο , ο Ζαρός κατάφερε να «σώσει» τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στη Μινωίκή που προηγήθηκε… Όχι δηλαδή ότι δεν άξιζε και τη νίκη καθώς είχε και τις ευκαιρίες αλλά και την ικανότητα να φτάσει σ’ αυτή , ωστόσο βρέθηκε απέναντι σε ένα διαιτητή που δίστασε σε κρίσιμα σημεία να πάρει  σωστές αποφάσεις από το φόβο μήπως και χαρακτηριστεί φιλοεδρικός με αποτέλεσμα να μείνει το 1-1 .

Από την άλλη η Μινωϊκή θα μπορούσε να φύγει ακόμα και με τη νίκη στο τέλος αν το τελείωμα του επιθετικού της στο 91΄ ήταν καλύτερο και χωρίς μάλιστα  να χάσει τις εντυπώσεις του Α΄ ημιχρόνου από το παιχνίδι σκοπιμότητας που διάλεξε να παίξει στο Β΄ μέρος . Πέρα από τις ευκαιρίες των γηπεδούχων , αυτό που ξεχώρισε ήταν κυρίως  το γκολ της ισοφάρισης . Ένα υποδειγματικό γκολ που μας θύμισε εκτελέσεις σε στυλ Μπαρτσελόνα. Μετά από ταχύτατη αντεπίθεση , ο τερματοφύλακας τροφοδότησε με τα χέρια τον Νταβιγλάκη από αριστερά , αυτός με μία τον Κλαπάκη από δεξιά , κι αυτός  με υποδειγματικό πλασέ ισοφάρισε σε 1-1 μέσα σε πραγματική αποθέωση…!

Ζαρός: Ζαχαριουδάκης, Αλμπαντάκης (46’ Γιαννουλάκης), Πολυμερίδης Γ., Χελά, Γενιτσαρίδης, Πολυμερίδης Χ., Φραγκιαδουλάκης, Κλαπάκης, Παπαδόπουλος, Καμαριώτης (46 Νταβιγλάκης), Καραφωτιάς

Μινωική: Ψαρουλάκης, Γεωργαντζιάς (80’ λ.τ. Μανιαδάκης), Αποστολάκης Γ., Βαρδονικολάκης, Παπουτσιδάκης, Τσακάνι, Καραμανίδης (75’ λ.τ. Κλίνης), Μπαντούνας (56’ Αποστολάκης Θ.), Τσαΐνης, Καστελλιανάκης, Λέσι