close

Α1 ΕΠΣΗ

Ήταν εκεί ο Μεταξάκης … και 1-0 ο Ζαρός τον Ανθεστίωνα

23/10/2016 | 22:13

Οι “πράσινοι”μπήκαν ορεξάτοι στον αγωνιστικό και αυτό φάνηκε μόλις στο 9ο λεπτό , όταν με κεφαλιά του με τον Μεταξάκη κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ. Στην συνέχεια ο ρυθμός ανέβηκε και οι δύο ομάδες είχαν αρκετές ευκαιρίες να πετύχουν κάποιο τέρμα, χωρίς όμως να το καταφέρουν με αποτέλεσμα το 1-0 να παραμείνει ως το τέλος του Α΄ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες προσπάθησαν και πάλι να πετύχουν κάποιο τέρμα με τον  Ανθεστίωνα να φτάνει πιο κοντά σ’ αυτό όταν  στις καθυστερήσεις  κεφαλιά του Κεφάκη σταμάτησε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Κλάδος σούταρε με τον Ζαχαριουδάκη να διώχνει εντυπωσιακά.

Ζαρός Ζαχαριουδάκης, Νταβιρλάκης, Γιαννουλάκης, Χελά, Γενιτσαρίδης, Πολυμερίδης Χ.(Αλπαντάκης), Καραφωτιάς(Μπεζάνι), Φραγκιαδουλάκης, Κλαπάκης, Παπαδόπουλος(Νικηταράς), Μεταξάκης.

Ανθεστίων Χρονάκης, Καλιακάκης(75’ Τζανάκης), Κλάδος, Σταυρακάκης, Τζομπανάκης, Αναγνωστόπουλος, Τρουλάκης, Κεφάκης, Μεμοτσέλα(80’ Λιαμής), Φωτόπουλος(60’ Δρακούλης), Στρατάκης.