Β2 ΕΠΣΗ

Ήθελε τη νίκη για να “κάτσει” 2η θέση…το Ασήμι 4-1 την Πυργιώτισσα

Σάββατο 4/11

05/11/2016 | 22:06

Το Ασήμι πήρε αυτό που ήθελε κόντρα στην Πυργιώτισσα,καθώς επικράτησε με 4-1 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β2 ΕΠΣΗ και ανέβηκε στη 2η θέση,μόλις ένα βαθμό πίσω από τον ΟΦΗ ΄94 που αναδείχτηκε ισόπαλος με τα Δειλινά.

Οι  γηπεδούχοι  μόλις στο 10ο λεπτό κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με ωραίο πλασέ του Καφετζόπουλου , ενώ στο 42΄ ο Γοραντωνάκης μετά από ωραία κούρσα από τα αριστερά και αφού συνδυάστηκε με τον Βαρδάκη  μπήκε στην περιοχή και από πλάγια θέση σούταρε στην κλειστή γωνία του τερματοφύλακα και έκανε το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι δεν σταμάτησαν την πίεση και μόλις στο 52ο λεπτό κατάφεραν να πετύχουν και τρίτο τέρμα με τον Γοραντωνάκη ,ενώ στο 80΄ ο Μπέικο που  είχε περάσει ως αλλαγή λίγα λεπτά νωρίτερα  έκανε το 4-0. Η Πυργιώτισσα το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 4-1 με τον Στρατιδάκη .

Ασήμι: Κοκκινάκης, Λεντιδάκης, Γοραντωνάκης, Ανδρουλάκης, Χατζηπαυλίδης Α., Ιβάνοφ, Μουντράκης(70΄ Μαζιτζής), Βαρδάκης(75΄ Βαρδάκης), Καφετζόπουλος, Χατζάκης, Έντισον(60΄ Χατζηπαυλίδης)

Πυργιώτισσα: Γρηγοράκης, Στρατιδάκης, Γκλεζάκος, Λενιδάκης, Μανουσάκης, Μπέρμπερης, Μακριδάκης, Καρβουνάκης(60΄ Μάνος), Γκινίκα, Κατσικαλάκης, Τσαλαπάτης (15΄ Αυγενάκης)