close

Α1 ΕΠΣΗ

Ήττα της Δόξας από τον ΠΑΝΟΜ με γκολ του Τζιράκη

25/09/2016 | 23:12

Στις νίκες επέστρεψε η ομάδα του ΠΑΝΟΜ που επικράτησε με 1-0 σήμερα Κυριακή της Δόξα Γαλιάς και παρόλο που ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 9 παίκτες  λόγω αποβολής  Τζιράκη – Ντούριτς.

Σκόρερ του μοναδικού τέρματος που έκρινε την αναμέτρηση ήταν ο Τζανάκης.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι Μαλιώτες ήταν περισσότερο δραστήριοι αλλά δεν μπορούσαν να διασπάσουν την καλά οργανωμένη και στημένη άμυνα της Δόξα Γαλιάς που στο   30’ μετά από εξαιρετική πάσα, ο Χαλκιαδάκης βρέθηκε στη πλάτη της άμυνας του ΠΑΝΟΜ, όμως το σουτ του ήταν άστοχο.  Ο ΠΑΝΟΜ κατάφερε λίγα λεπτά πριν την ανάπαυλα να ανοίξει  το σκορ, όταν μετά από συνεργασία Κοκκινάκη, Συσκάκη και Τζανάκη, ο τελευταίος από το ύψος της περιοχής πλάσαρε εύστοχα τον Χωματά.

Στην επανάληψη, η ομάδα της Γαλιάς προσπάθησε να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης όμως η πρώτη καλή ευκαιρία ανήκε στον ΠΑΝΟΜ που στο 52’ ο Συσκάκης με κεφαλιά ανάγκασε τον Χωματά σε εντυπωσιακή επέμβαση ενώ λίγα λεπτά αργότερα, ο Γιαλιτάκης βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση μετά από ολιγωρία της άμυνας του ΠΑΝΟΜ όμως ο Φανουράκης απέκρουσε ενστικτωδώς σε κόρνερ. Στη συνέχεια ο ΠΑΝΟΜ είχε ακόμα μία πολύ καλή ευκαιρία με σουτ του Κοκκινάκη που πέρασε λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Χωματά. Στο 80’ ο ΠΑΝΟΜ έμεινε με δέκα παίχτες καθώς αποβλήθηκε ο Τάσος Τζιράκης ενώ λίγα λεπτά αργότερα, την δεύτερη κίτρινη κάρτα αντίκρισε και ο Ντούριτς με τους Μαλιώτες να συνεχίζουν με εννέα ποδοσφαιριστές! Η Δόξα Γαλιάς έχοντας αριθμητική υπεροχή,  έψαξε το γκολ αλλά χωρίς αποτέλεσμα με το τελευταίο σφύριγμα του κ. Μαυρουδή να δίνει στον ΠΑΝΟΜ το πολύτιμο αυτό τρίποντο.

ΠΑΝΟΜ: Φανουράκης, Μηλάκης, Τζιράκης, Συντιχάκης(88’ Πεδιωτίδης), Αργυράκης, Ντούριτς, Τζανάκης, Συσκάκης, Φερτζάι(55’ Μαυρίδης), Κόστα, Κοκκινάκης

Δόξα Γαλιάς:, Χωματάς, Χατζηδάκης , Μπιμπάκης Β., Χαλκιαδάκης, Καραταράκης, Χαμαλάκης, Αντωνάκης, Παπαδιός(74’ Παγκαλάκης), Μόντι, Γιαλιτάκης, Ποτηράκης,