close

Β2 ΕΠΣΗ

Ηττήθηκε με χατ τρικ του Καρβέλη ο Χείμαρος , 1-3 από τον Τηγανίτη

01/04/2017 | 21:15

Mε χατ τρικ του Καρβέλη , ο Τηγανίτης πέρασε νικηφόρα από τους Αγίους Δέκα όπου καλύτερος επικράτησε σήμερα Σάββατο 1/4 απόγευμα του Χειμάρου με 1-3.

Στο 34’ ο Κουριδάκης με προβολή έστειλε τη μπάλα  λίγο άουτ, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο  Τηγανίτης κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Καρβέλη (0-1).

Στην επανάληψη ο Χείμαρος  ισοφάρισε  με πλασέ του Αυγουστάκη , δίνοντας παράλληλα νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση.

Ωστόσο  οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού πέτυχαν δύο τέρματα κλειδώνοντας οριστικά της νίκη. Στο 83’ ο Καρβέλης με κεφαλιά σημείωσε το 1-2 ενώ ο ίδιος παίκτης πέτυχε χατ τρίκ δύο λεπτά αργότερα ολοκληρώνοντας με τον καλύτερο τρόπο την καλή  εμφάνιση τόσο για τον ίδιο όσο και για την ομάδα του.

Χείμαρος: Φουντουλάκης, Κουριδάκης Σ., Κουριδάκης Μ., Κοσμαδάκης, Ρινακάκης, Μουντράκης(70’ Αυγουστάκης), Κατσαμήτρος, Κούτζο(77’ Κοκολάκης), Δαριβιαννάκης Μ., Δαριβιαννάκης Γ.(75’ Αθουσάκης), Μασαούτης

Τηγανίτης: Λυμπερίδης, Τζουβάρας, Μιχελής(57’ Χατζηαθανασίου), Μπαιράμης, Γιαννακόπουλος, Ματθαιάκης, Οικονόμου, Καρβέλης(85’ Σαράντης), Θεωδοράκης, Γεωργάκης(68’ Γιαννιούδης), Αγγελάκης