close

Α1 ΕΠΣΗ

Ισοπαλία (0-0) στο μεσαρίτικο ντέρμπι του Τυμπακίου

15/02/2017 | 21:09

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το Μεσαρίτικο ντέρμπι ανάμεσα στο Τυμπάκι και το Ζαρό  καθώς έλειψε ισόπαλο με 0-0.

Από τα πρώτα λεπτά οι δύο ομάδες προσπάθησαν  να επιβάλουν το ρυθμό τους, ωστόσο οι μονομαχίες στο χώρο του κέντρου ήταν αυτές που κυριάρχησαν στο παιχνίδι.  Ωστόσο το 0-0 παρέμεινε ως και το τέλος του Α΄ημιχρόνου παρά τις όποιες ευκαιρίες  προσπάθησαν να κάνουν και οι δύο ομάδες .

Στην επανάληψη το Τυμπάκι προσπάθησε  να επανακτήσει την πρωτοβουλία  των κινήσεων, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν σχετικά εύκολα το μηδέν. Παρόλ΄ αυτά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που έχασαν τεράστια ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ όταν η προσπάθεια του Κοροένε σταμάτησε στο δοκάρι του Ζαχαριουδάκη.

ΑΟΤ Κωνσταντουλάκης, Ντόκο, Σαβουιδάκης(46’ Μαραγκάκης), Τριάντης, Χριστοδουλάκης Γ., Πολυχρονάκης, Κουρουθιανάκης, Μαρακομιχελάκης, Νικηταράς(70’ Μπερουασβίλι), Αναγνωστάκης, Χριστοδουλάκης Ιω(25’ λ.τ. Κοροένε).

Ζαρός: Ζαχαριουδάκης, Γιαννουλάκης, Νταβιγλάκης, Μπεζάνι, Γενιτσαρίδης,  Πολυμερίδης Χ.(68’ Χελά), Φραγκιαδουλάκης, Αντωνάκης(46’ Πολυμερίδης Γ.), Κλαπάκης, Παπαδόπουλος, Μεταξάκης(46’ Λιοδάκης).