close

Α1 ΕΠΣΗ

Ισόπαλος στον Κρουσώνα ο ΑΟΤ με τον ΠΑΟΚ

12/11/2016 | 18:57

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχτηκαν στον Κρουσώνα, ΠΑΟΚ και ΑΟ Τυμπακίου στο πλαίσιο της 11ηςαγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΗ.

Στο πρώτο μέρος, ο ΠΑΟΚ είχε μία καλή στιγμή στο 20’ με τον Μεταξάκη ενώ οι φιλοξενούμενοι απείλησαν λίγα λεπτά αργότερα με τον Ολαγιέ ,  η κεφαλιά του οποίου πέρασε άουτ. Στο 28’ ο ΠΑΟΚ κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ την εδαφική του υπεροχή όταν ο Λοράν Σέου με φοβερό σουτ έκανε το 1-0 που ήταν και το σκορ του Α΄ ημιχρόνου.

Η επανάληψη ξεκίνησε ιδανικά για τους φιλοξενούμενους καθώς ο Ντόκο εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την κακή έξοδο του Δημητριάδη και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα (1-1).

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι είχαν ένα καλό  πλασέ του Μεταξάκη άουτ, και καλές ευκαιρίες με Σέου, Φουκαράκη και Πρικάκη . Τελικά χάρη στις εξαιρετικές επεμβάσεις του Κωνσταντουλάκη το 1-1 παρέμεινε μέχρι τη λήξη του αγώνα, και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς…

ΠΑΟΚ: Δημητριάδης, Μακρυμανωλάκης, Κοκολοδημητράκης(81′ Νικάκης), Χαλκιαδάκης, Παλιάρο, Δρακογιαννάκης(67’ Καρπούζης), Πρικάκης, Σούρσος, Μεταξάκης, Σέου, Φουκαράκης

ΑΟ Τυμπακίου: Κωνσταντουλάκης, Στρακαντούνας, Χριστοδουλάκης Γ., Άλλα, Ντόκο, Νικηταράς, Τριάντης, Μαρακομιχελάκης, Ολαγιέ(60′ Ντάλα), Κουρουθιανάκης(15’ λ.τ. Ναβροζίδης), Φιτσάκης(63′ Χριστοδουλάκης Ι.)