Α1 ΕΠΣΗ

Με κινήσεις ΜΑΤ στην επανάληψη , 3-0 ο Ζαρός τις Ελπίδες

11/03/2018 | 20:57

Με τρία γκολ που πέτυχε στο Β΄ημίχρονο ο Ζαρός επανήλθε στα νικηφόρα αποτελέσματα καθώς κέρδισε σήμερα Κυριακή απόγευμα τις Ελπίδες με 3-0.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο και τις ευκαιρίες αλλά  λόγω και του εξαιρετικού Μακρυγιαννάκη δεν κατάφεραν  να σκοράρουν σε αντίθεση με την επανάληψη όπου μετά και την είσοδο των Μεταξάκη και Κλαπάκη άλλαξαν πρόσωπο…

Στο 50΄ο Αντώνης Μεταξάκης μετά από πάσα του Αλμπαντάκη και κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ  1-0, ενώ στο 6ο΄ ο  Πουλάκης με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή κι αφού η μπάλα βρήκε σε  σε αμυντικό των Ελπίδων σημείωσε το 2-0.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 80΄ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, ο Αντώνης Μεταξάκης  .

ΖΑΡΟΣ: Μήτρου, Πολυμερίδης Γ., Αλμπαντάκης (65′ Γιατρομανωλάκης), Γενιτσαρίδης, Λογοθέτης, Πολυμερίδης Χ. (46′ Μεταξάκης Ν.), Λιοδάκης, Πουλάκης (80′ Ρομπάκης), Μεταξάκης Α., Φραγκιαδουλάκης, Παραθύρας (46′ Κλαπάκης)

ΕΛΠΙΔΕΣ: Μακρυγιαννάκης, Καλαφάτης, Διαρμισάκης, Αναγνωστόπουλος, Ανδρικάκης, Τσομπανάκης, Καλυβιώτης, Παπαδάκης, Νικολάου, Νουχάι, Τζαγκουρνής