close

Γ' ΕΠΣΗ

Κράτησε καλά ο Χείμαρος …αλλά ηττήθηκε από τον ΠΟΗ 1-2

22/10/2016 | 19:34

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά  και προσπάθησαν να αιφνιδιάσουν την ομάδα του ΠΟΗ όταν στο 20’ με αυτογκόλ του Κοσμαδάκη άνοιξαν το σκορ(1-0).

Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου (44’ ) ο ΠΟΗ κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με τον Κοσμαδάκη να σουτάρει έξω από την περιοχή , τον Καρδαμάκη να παίρνει το «ριμπάουντ» έπειτα από την απόκρουση του τερματοφύλακα και να διαμορφώνει εύκολα το 1-1, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και ενώ ο  Χείμαρος έκανε προσπάθειες για ένα τέρμα που θα του έδινε εκ νέου το προβάδισμα , ο ΠΟΗ στο 80’κατάφερε να κάνει την ανατροπή με τον  Παππά όταν μετά από εκτέλεση  φάουλ και παρέμβαση του  Ζαμπετάκη , η μπάλα κατέληξε στα δίκτυα(1-2).

Χείμαρος: Δαριβιαννάκης Γιω., Κουριδάκης, Προβυδάκης Γ., Κοσμαδάκης, Αθουσάκης(70’ Φουντουλάκης), Αυγουστάκης(75’ Δαριβιαννάκης Για.,), Μασαούτης, Ορφανός, Παναγιωτάκης(46’ Κωσταντινομανωλάκης), Δαριβιαννάκης Μ., Δαριβιαννάκης Ν.,

ΠΟΗ: Αλεβιζάκης, Ρουσσάκης, Παππάς, Σμαραγδάκης, Ρουκουνάκης, Χαμαλάκης(60 ‘Γκέρσι), Κοσμαδάκης, Καρδαμάκης(65’ Παπαδάκης), Πίτσος(51’ Ζαμπετακης), Μυλωνάκης, Μολα