Α1 ΕΠΣΗ

Λύγισε από τα 11 βήματα ο Ζαρός , 1-0 από τον Γιούχτα

23/11/2016 | 22:11

Με γκολ του Καστελλιανάκη μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο Α΄ ημίχρονο , ο Γιούχτας κατάφερε να κερδίσει σήμερα απόγευμα το Ζαρό στις Αρχάνες με 1-0 .

Οι γηπεδούχοι κέρδισαν  πέναλτι με τον  Νοκάι που εκτέλεσε εύστοχα ο Καστελλιανάκης ανοίγοντας έτσι το σκορ ενώ  στη φάση αυτή διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι φιλοξενούμενοι, υποστηρίζοντας ότι δεν υπήρξε παράβαση.

Στην επανάληψη, και συγκεκριμένα στο 58΄ οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίχτες λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα του Λουμπάκη, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο γκολ με τον Χελά, το οποίο όμως ακυρώθηκε ως επιθετικό φάουλ, γεγονός που προκάλεσε και πάλι  νέες διαμαρτυρίες από την πλευρά του Ζαρού.

Στα εναπομείναντα μέχρι τη λήξη λεπτά, ο Ζαρός προσπάθησε να εκμεταλλευτεί  την αριθμητική του υπεροχή , χωρίς ωστόσο να μπορέσει να τα καταφέρει.

Γιούχτας: Μουζούρης, Κασαπάκης, Παχάκης, Σεληνιωτάκης, Λουμπάκης, Φουκαράκης, Μανουσάκης, Καστελλιανάκης (60΄ Ρωμανάκης), Νοκάι (70΄ Νικηφόρος), Μπέρκης, Χαρμπής (46΄Ζανελάρης).

Ζαρός: Ζαχαριουδάκης, Γενιτσαρίδης, Γ. Πολυμερίδης, Χελά, Μπεζάνι, Χ. Πολυμερίδης (78΄ Αλμπαντάκης), Καραφωτιάς, Φραγκιαδουλάκης, Καμαριώτης, Παπαδόπουλος, Κλαπάκης.