Α1 ΕΠΣΗ

Μέτριο παιχνίδι στη Γαλιά και ισοπαλία (0-0) χωρίς τέρματα ανάμεσα στη Δόξα και ΠΑΝΟΜ

29/01/2017 | 10:46

Σε ένα παιχνίδι μέτριο από πλευράς θεάματος  και αξιόλογων φάσεων , Δόξα και ΠΑΝΟΜ ήρθαν ισόπαλοι χωρίς  τέρματα ( 0-0) στο γήπεδο της Γαλιάς για την 22η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.     Στο  πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν μερικές καλές στιγμές από τις οποίες ξεχώρισε μία με τον Σπάρο , ενώ από την πλευρά των φιλοξενούμενων ξεχώρισαν αυτές των Τζανάκη και Συσκάκη.

Στην επανάληψη, η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε οι γηπεδούχοι είχαν μια  καλή ευκαιρία σε ένα ανάποδο ψαλίδι του Ποτηράκη και ένα φάουλ του Σουλτάτου που πέρασε ελάχιστα άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι, ενώ οι φιλοξενούμενοι απ’ την πλευρά τους, είχαν μια καλή στιγμή σε σουτ του Συσκάκη, το οποίο βέβαια δεν ανησύχησε τον Χατζηδάκη.

Να σημειώσουμε ότι οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για ένα γκολ που πέτυχαν και  ακυρώθηκε ως οφ σαϊντ στοΑ΄ημίχρονο.

Δόξα Γαλιάς: Χατζηδάκης, Λαμπότι (65′ Μπιμπάκης Κ.), Χαλκιαδάκης, Χατζηδάκης, Χαμαλάκης, Θαμνόπουλος, Μόντι, Ποτηράκης, Μπιμπάκης, Καραμανιτάκης, Σουλτάτος (46′ Σπάρος).

ΠΑΝΟΜ: Ζαχαριάδης, Ρουμελιώτης, Φανουράκης, Κατσούλης Μ. (46′ Διαμαντάκης), Μαυρίδης, Κατσούλης Γ., Δαριβιανάκης, Έντρι (88′ Μπελιβανάκης), Κοκκινάκης, Τζανάκης (77′ Λυράκης), Συσκάκης.