Α1 ΕΠΣΗ

Μοιρασιά στο ντέρμπι του Τυμπακίου , 1-1 ΑΟΤ και ΑΕΜ

25/01/2017 | 22:59

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για την ΑΕΜ και τον ΑΟΤ (την προηγούμενη αγωνιστική τόσο ο ΑΟΤ όσο και οι Μοίρες έφεραν λευκή ισοπαλία) καθώς στο συναμεταξύ τους ματς σήμερα Τετάρτη 25/1 στο Τυμπάκι  έμειναν στο  1-1.  Στο ντέρμπι της Μεσαράς  οι γηπεδούχοι  προηγήθηκαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χριστοδουλάκη , ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρησαν στην επανάληψη με τον Αριστεινίδη.

Μόλις στο 5′ ο  Νικηταράς κέρδισε το πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Χριστοδουλάκης  βάζοντας έτσι σε  θέση οδηγού την ομάδα του .

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι απείλησαν με τους Μπερουασβίλι και Μαρακομιχελάκη , ενώ οι Μοίρες να αντιδρούν και με την εκτέλεση φάουλ του Αριστεινίδη, απείλησαν, αλλά δε μπόρεσαν να σκοράσουν με αποτέλεσμα το 1-0 να μείνει για τα πρώτα 45 λεπτά.

Στην επανάληψη οι Μοίρες μπήκαν με διάθεση να φέρουν εκ νέου το παιχνίδι στα ίσα και το κατάφεραν με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αριστεινίδη στο 56′ που κατέληξε στα δίχτυα του Κωνσταντουλάκη ( 1-1).

Από εκείνο το σημείο οι φιλοξενούμενοι είχαν ευκαιρίες με τους Κιόρι και Χαρατσή ωστόσο ο Κωνσταντουλάκης ήταν εκεί και αποσόβησε τον κίνδυνο, ενώ ακόμα μια ευκαιρία είχε και ο Προβιδάκης.

Μετά το 75′ το Τυμπάκι ανέλαβε εκ νέου την πρωτοβουλία  των κινήσεων ,όμως  δεν κατάφερε  να βάλει το νικητήριο τέρμα με αποτέλεσμα το 1-1 να μένει μέχρι το φινάλε και τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις.

ΑΟΤ: Κωνσταντουλάκης, Ντόκο, Μπερουασβίλι (55′ Χριστοδουλάκης Γ.), Τριάντης, Χριστοδουλάκης Γ., Μαρακομιχελάκης (76′ Μαραγκάκης), Κουρουθιανάκης, Φλορένς, Νικηταράς, Αναγνωστάκης, Κοροένε.

Μοίρες: Χριστοδουλάκης, Ιερωνυμάκης Κ. (90′ Μπεχάρι), Κουτσάκης, Συνοδινός, Ιερωνυμάκης Ν. (20λ.τ. Φανουράκης), Αριστεινίδης, Μασέλης, Χαρατσής, Ξεκαρδάκης Γ. (75′ Ξεκαρδάκης Αντ.), Προβιδάκης, Κιόρι.