close

Γ' ΕΠΣΗ

Μοιρασιά στους Αγίους Δέκα , 1-1 Χείμαρος και Ίνι

12/02/2017 | 22:11

Με σκορ που διαμορφώθηκε στο Α΄ημίχρονο, Χείμαρος και Ίνι  ήρθαν ισόπαλοι 1-1 σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ ΕΠΣΗ.

Ο  Χείμαρος ξεκίνησε δυνατά  από την αρχή με αποτέλεσμα να πάρει το προβάδισμα στο 10’ με εύστοχο πλασέ του Αυγουστάκη , ενώ το Ίνι προσπάθησε να αντιδράσει χάνοντας δύο καλές ευκαιρίες με τον Σαμιωτάκη στο 35’   και στο 37’ με τον Κέντι.

Τελικά οι φιλοξενούμενοι κατόρθωσαν  να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα στο 40’ με τον Κέντι ( 1-1)  το οποίο ήταν και το σκορ αγώνα.

Στην επανάληψη,  Χείμαρος και Ίνι μπήκαν στο παιχνίδι με σκοπό να διεκδικήσουν τη  νίκη. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν  να φτάσουν κοντά στην αντίπαλη εστία όμως ο  αέρας που φυσούσε δεν επέτρεψε τελικά στις δύο ομάδες να παίξουν ποιοτικό ποδόσφαιρο .

Στο 60’ η προσπάθεια του Κούτζο σταμάτησε στο δοκάρι ενώ δέκα λεπτά αργότερα την ίδια κατάληξη είχε και το σουτ του Αυγουστάκη.

Από την άλλη, το Ίνι  έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 80’ με το πλασέ του Σφακιανάκη να σταματά στο δοκάρι.

Χείμαρος: Φουντουλάκης, Κουριδάκης  Μ., Κουριδάκης Σ., Κοσμαδάκης, Δαριβιαννάκης Μ., Μουντράκης, Κοκολάκης(46’ Δαριβιαννάκης Γ.), Κατσαμήτρος(80’ Ορφανός), Αυγουστάκης, Μασαούτης, Κούτζο

Ίνι: Τουτουδάκης, Τουτουδάκης, Ξυπάκης, Μανδελένης, Πιλιγκότσης(60’ Σφακιανάκης), Ουσταμανωλάκης, Τζωρμπατζάκης, Καπαρουνάκης, Σαμιωτάκης, Κέντι, Ρουμελιώτης(65’ Γαβριλάκης)