close

Α1 ΕΠΣΗ

Μπορούσαν και οι δύο τη νίκη , 1-1 ο ΠΑΝΟΜ με ΑΟΤ

16/10/2016 | 19:27

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση του ΠΑΝΟΜ με το Τυμπάκι, καθώς οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 1-1, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ.

Το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ήταν ισορροπημένο με αρκετές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου. Η ομάδα των Μαλίων κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ όταν ο Τζανάκης ανατράπηκε από τον αμυντικό του Τυμπακίου με τον διαιτητή της αναμέτρησης να «δείχνει» την άσπρη βούλα. Ο Σισκάκης ανέλαβε την ευθύνη της εκτέλεσης και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Παρά το γκολ ο ρυθμός δεν άλλαξε , το παιχνίδι να εστιαζόταν κυρίως  στο χώρο του κέντρου, και οι ευκαιρίες  ελάχιστες και για τις δύο ομάδες. Στην επανάληψη το Τυμπάκι κυνήγησε την ισοφάριση και  έχασε μοναδική ευκαιρία όταν από σέντρα του  Φλόρενς ο Ντάλας αστόχησε εξ επαφής.

Ωστόσο ότι δεν κατάφερε ο Ντάλας το πέτυχε ο Χριστοδουλάκης στο 63ο λεπτό όταν ο Ολαγιέ σέντραρε και με πλασέ ο ικανός ποδοσφαιριστής, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ζαχαριάδη. Στην συνέχεια ο ΠΑΝΟΜ πίεσε για το δεύτερο γκολ χάνοντας μοναδική ευκαιρία με τον Λυδάκης  το πλασέ του οποίου απέκρουσε ο Κωνσταντουλάκης.

Στο τέλος το συγκρότημα του Νίκου Ίσσαρη πήγε να «κλέψει» το παιχνίδι όταν ο Νιολάκης μπήκε μέσα στην περιοχή, όμως το κόψιμο που επιχείρησε το σταμάτησε ο Ζαχαριάδης.

Αξίζει να σημειωθεί πως η ομάδα των Μαλίων έχει παράπονα από τον διαιτητή της αναμέτρησης, καθώς όπως υποστηρίζουν δεν δόθηκε πέναλτι στην φάση του 5ου λεπτού, όταν ο Λυδάκης από αριστερά μπήκε μέσα στην περιοχή και ανατράπηκε από αμυντικό του Τυμπακίου .

ΠΑΝΟΜ  Ζαχαριάδης, Πεδιωτίδης, Συντιχάκης, Αργυράκης(λ.τ. 60’ Κώστα). Μαυρίδης, Κοκκινάκης, Δαριβγιαννάκης(λ.τ. 30’Φερτζάι), Ντούριτς, Λυράκης, Τζανάκης(90’ Μπελιβανάκης), Σισκάκης.

ΑΟΤ  Κωνσταντουλάκης, Στρακατούνας, Τριάντης, Χριστοδουλάκης, Ντάλας(75’Φιτσάκης), Κουρουθιανάκης(65’Νιολάκης), Φλορένς Αναγνωστάκης, Ναβροζίδης(90’Ντόκο), Ολαγιέτ Ν., Μαρακομιχελάκης Ν.