close

Α1 ΕΠΣΗ

Νέα βαριά ήττα με 8-0 η Φαιστός από τον Ηρόδοτο

05/02/2017 | 21:28

Σκληρή θα είναι η μάχη της παραμονής για τη Φαιστό μετά την νέα βαριά ήττα που γνώρισε  , αυτή τη φορά από τον Ηρόδοτο στην Αλικαρνασσό με 8-0.

Με δύο γκολ του Μπάμπη στο πρώτο 20λεπτο  και ένα λίγο αργότερα (στο 40΄) του Μυλωνά  ο Ηρόδοτος προηγήθηκε εύκολα με  3-0.

Στην επανάληψη  ο Μυλωνάς στο 55′ κατάφερε να διπλασιάσει τα δικά του τέρματα και να κάνει το 4-0, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Παπαδάκης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-0 και  ο Κοιλιάρας το  6-0. Ο Παναγιωτάκης σημείωσε το 7-0 , ενώ  το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Μυλωνάς στο 90′ .

Ηρόδοτος: Μήτρου, Μπαλάφας (80′ Νικολάου Χρ.), Κανδυλάκης (70′ Παπαδάκης), Μπάμπης, Τσουμάγκας (50′ Νικολάου Πρ.), Μυλωνάς, Καρυωτάκης, Μωραϊτης, Παναγιωτάκης, Κοιλιάρας, Προβυδάκης.

Φαιστός: Σωπασής, Παπαδάκης Ν., Παπαδάκης Στ., Σκαντζάκης, Γκερεδάκης, Καραλάκης, Κουτσάκης, Παπαδάκης Γ. Γ. (75′ Χανιωτάκης), Μάλι, Παπαδάκης Γ. Μ. (46′ Τάρε), Γιαννακάκης (70′ Τρουλινάκης).