ΕΠΣΗ - ΕΠΟ

Νίκες για τις Μικτές Νέων και Παίδων της ΕΠΣΗ

30/11/2016 | 22:39

Με νίκες προχώρησαν οι Μικτές Νέων και Παίδων της ΕΠΣΗ, καθώς επικράτησαν των αντίστοιχων ομάδων της ΕΠΣ Λασιθίου με σκορ 4-2 και 4-1.

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΝΙΚΗ ΜΕ 4-2 ΤΗΣ ΜΙΚΤΗΣ ΝΕΩΝ ΕΠΣΗ ΜΕ ΛΑΣΙΘΙ

Η Μικτή Νέων ΕΠΣΗ επικράτησε με σκορ 4-2 σήμερα της Μικτής Λασιθίου σε αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική του Πανελληνίου πρωταθλήματος προεπιλογής Εθνικών ομάδων.

Το παιχνίδι είχε προσωρινή διακοπή 45 περίπου λεπτών στο 15’ της αναμέτρησης λόγω της καταρρακτώδους βροχής αλλά στη συνέχεια οι ομάδες επανήλθαν και ολοκληρώθηκε κανονικά η αναμέτρηση.

Η Μικτή Νέων ΕΠΣΗ μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και άνοιξε το σκορ στο 2’ με τον Καλαϊτζάκη μετά από ενέργεια του Χαϊντίνι. Μάλιστα γρήγορα σημείωσε και δεύτερο γκολ στο 8’ με τον Χαϊντίνι. Ακολούθησε η προσωρινή διακοπή και όταν οι ομάδες επανήλθαν στον αγώνα, το Λασίθι μείωσε 2-1 με σουτ του Τσολιαρίδη αλλά με το δεύτερο δικό του γκολ λίγο αργότερα ο Χαϊντίνι διαμόρφωσε το 3-1 στο α’ ημίχρονο.

Στο 53΄με ωραίο πλασέ ο Καλαϊτζάκης έκανε το 4-1 και το τελικό 4-2 διαμόρφωσε με εκτέλεση φάουλ λίγο πριν τη λήξη του αγώνα ο Πάγια, ενώ ο ίδιος έχασε στη συνέχεια τετ-α-τετ.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Κοιλάδης, Δολαψάκης, Κουρίνος (65΄ Μακρυγιαννάκης), Ζερβάκης, Κουγιουμτζής, Αρχοντάκης (57΄ Στεφανάκης), Χιώτης (51΄ Ψαρράς), Αλεξάκης, Χαϊντίνι, Νοικοκυράκης, Καλαϊτζάκης

ΛΑΣΙΘΙ: Φαϊτάκης, Παναγιωτάκης (65΄ Αλεξίου), Σταματάκης, Ιωάννου, Γραμματικάκης, Δρακωνάκης, Μουτσάι, Πάγια, Ζερβακάκης (76΄ Παπαφραγκάκης), Μανουσάκης, Τσολιαρίδης

ΑΠΟΛΥΤΟ ΝΙΚΩΝ ΓΙΑ ΜΙΚΤΗ ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΗ, 4-1 ΤΟ ΛΑΣΙΘΙ

Το απόλυτο νικών διατήρησε η Μικτή Νέων ΕΠΣΗ, νικώντας σήμερα στο γήπεδο του ΠΟΑ με 4-1 το Λασίθι για την 4η αγωνιστική του Πανελληνίου Πρωταθλήματος προεπιλογής εθνικών ομάδων.

Το Λασίθι προηγήθηκε στο σκορ στο 8’ με τον Τρόκα αλλά η απάντηση της Μικτής Ηρακλείου ήταν άμεση, με τον Χαλκιαδάκη να ισοφαρίζει στο επόμενο λεπτό. Το Λασίθι στάθηκε εξαιρετικά απέναντι στο Ηράκλειο στο α’ ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν τελικά στο 37’ με τον Ματαλλιωτάκη μετά από φάουλ του Κουτεντάκη να παίρνουν κεφάλι στο σκορ με 2-1.

Πάντως στο β’ ημίχρονο η Μικτή ΕΠΣΗ βρήκε πιο εύκολα διαδρόμους προς την αντίπαλη εστία. Ο Καρδουλάκης σημείωσε το 3-1 στο 48’, ο Τσαμπουράκης, που είχε και δοκάρι, έκανε στο 62’ το 3-1 από πάσα του Λιανέρη ενώ ακυρωθέν γκολ είχε ο Σημαιάκης.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Μακατουνάκης, Σημαιάκης, Καρδουλάκης, Ματαλιωτάκης (55΄ Γωνιωτάκης), Σμπώκος, Ζηδιανάκης, Χαλκιαδάκης (50΄ Λιανέρης), Βασιλάκης (65΄Ανδρουλάκης), Γαρεφαλάκης (50΄ Τσαμαντιώτης), Κουτεντάκης (65΄ Καφούσης), Τσαμπουράκης.

ΛΑΣΙΘΙ: Πυργιωτάκης, Φαϊτάκης (55΄ Κουτούζος), Κοκκίνης Μ. (61΄ Φραγκούλης), Ντούνγκα, Ψαλιδάκης, Σολλόκου, Ρογδάκης, Μερκούρης, Κοκκίνης Θ., Τρόκα (61΄ λ.τ. Ντίσα), Φωτιάδης (55΄ Σκεντέρι)