close

Α2 ΕΠΣΗ

Νίκη Αγίας Βαρβάρας επι της Τυλίσου με το αγαπημένο 0-1…

02/10/2016 | 22:31

Σ ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι που έγινε στην Τύλισο  η Αγία Βαρβάρα κέρδισε την αξιόμαχη Τύλισο εκτός έδρας με το αγαπημένος της σκορ 0-1 και έκανε το 4Χ4 στο πρωτάθλημα.

Με λίγες ευκαιρίες εκατέρωθεν το Α΄μέρος έληξε 0-0 ενώ το  παιχνίδι είχε αρκετή ένταση .Η Αγία Βαρβάρα κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 25ο λεπτό μετά από μπαλιά του Μποζατζίδη στον Δασκαλάκη και εκείνος στον Μακαρόνα ο οποίος σε κενή εστία έκανε  το 0-1.

Στην επανάληψη, η Τύλισος ανέβηκε περισσότερο είχε απειλητικές στιγμές μπροστά στην εστία του Σπανού, της έλειψε όμως το γκολ.  Το αποτέλεσμα δεν άλλαξε στα τελευταία λεπτά με την Αγία Βαρβάρα να παραμένει στην κορυφή και την Τύλισο να μένει με την καλή εμφάνιση για ακόμα ένα παιχνίδι .

Τύλισος: Μακαρόνας, Τζωράκης(80′ Κατσαράκης), Γκιώνης, Χαραλαμπάκης, Σπυριδάκης, Αγιομυριανάκης(60′ Μανιούδης), Τριανταφυλλάκης, Μανιαδάκης, Αποδουλιανάκης, Μανιώρος, Σχοιναράκης(75′ Βερερουδάκης)

Αγία Βαρβάρα: Σπανός, Φωτάκης, Χουστουλάκης, Τσίχλας, Τσούλος, Μποζατζίδης(60’ Σχοιναράκης), Κοζορώνης, Πακιουφάκης, Δασκαλάκης(75’ Μαλιάκας), Μανωλακάκης(70’ Δραμητινός), Πρίφτης