close

Β2 ΕΠΣΗ

Νίκη με ανατροπή το Ασήμι

25/09/2016 | 23:35

Νίκη με ανατροπή μέσα σε 5 λεπτά κατάφερε να πάρει το Ασήμι κερδίζοντας την μαχητική Δόξα Ηρακλείου  με 2-3.

Στο 12΄ το Ασήμι είχε μοναδική ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ όταν κέρδισε πέναλτι το οποίο  εκτέλεσε άστοχα ο Καφετζόπουλος.

Η ψυχρολουσία για τους φιλοξενούμενους ήρθε δύο λεπτά αργότερα όταν η Δόξα κατάφερε να προηγηθεί με το Νικηφόρο, ο οποίος μετά από πολύ ωραία ατομική ενέργεια βρέθηκε μόνος απέναντι στον γκολκίπερ και δεν είχε πρόβλημα να τον νικήσει κάνοντας το 1-0.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με το Ασήμι να πιέζει για να πετύχει την ισοφάριση και αυτό το κατάφερε  με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή  του Χατζηκωσταντίνου ( 1-1) .  Οι χαρές για το Ασήμι ωστόσο δεν κράτησαν για πολύ καθώς στο 68΄ η Δόξα πήρε και πάλι τα ηνία με τον Γιαπιτζάκη. Ο ικανός ποδοσφαιριστής της Δόξας ήταν ψύχραιμος από τα έντεκα βήματα και έβαλε την ομάδα του και πάλι σε θέση οδηγού.

Μέχρι το 75ο λεπτό η Δόξα έδειχνε να κρατάει στα χέρια της το παιχνίδι ωστόσο το Ασήμι το οποίο βρίσκονταν με την πλάτη στον τοίχο κατάφερε να φτάσει σε μία μεγάλη ανατροπή. Αρχικά κατάφερε να ισοφαρίσει το 75΄ με πολύ ωραίο τέρμα του Μουντράκη και 5 λεπτά αργότερα πέτυχε την ολική ανατροπή με τον Καφετζόπουλο .

Δόξα Ηρακλείου: Καρεφυλάκης, Βιδάκης( 35΄Ένζο Βαριέ), Κυριακάκης, Μαγκαφουράκης, Πύλιος, Γουβιανάκης(67΄Ψαράς), Σημαιάκης, Χαϊνάκης, Νικηφόρος, Μουντράκης, Χατζηκωσταντίνου

Ασήμι: Ντάγκινης, Λεμπιδάκης, Τσουμάν, Χατζηπαυλίδης, Καλέργης, Ιβάν, Βαρδάκης(80’ Έντι), Καφετζόπουλος, Ταταρίδης(70΄Χατζάκης), Μουντράκης, Χατζηκωσταντίνου(Γοραντωνάκης)