Α1 ΕΠΣΗ

Νίκη με ανατροπή ο Ζαρός, 2-1 τον ΠΑΝΟΜ

12/02/2017 | 18:40

Ακόμα μια σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα του Ζαρού, αυτή τη φορά επικρατώντας με σκορ 2-1 του μαχητικού ΠΑΝΟΜ.

Ο Ζαρός βρέθηκε από το 15′ πίσω στο σκορ, με γκολ του Τζανάκη, όμως αντέδρασε και πέτυχε την ανατροπή πριν τη λήξη του Α ημιχρόνου, με ένα γκολ του Κλαπάκη και ένα του Παπαδόπουλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ζαρός είχε δοκάρι με τον Φραγκιαδουλάκη και με τον Νταβιγλάκη, ενώ τα Μάλια προσπάθησαν να πάρουν την ισοπαλία, όμως ο τερματοφύλακας Ζαχαριουδάκης δεν το επέτρεψε.

Ζαρός: Ζαχαριουδάκης, Αντωνάκης, Νταβιγλάκης, Χελά, Μπεζάνι, Πολυμερίδης Χ.(40’ Φραγκιαδουλάκης), Λιοδάκης, Καραφωτιάς(45’ λ.τ. Γενιτσαρίδης), Κλαπάκης(75’ Αλμπαντάκης), Μεταξάκης, Παπαδόπουλος

ΠΑΝΟΜ: Ζαχαριάδης, Φανουράκης(82’ Κατσούλης), Τζιράκης Τ., Κατσούλης, Μαυρίδης, Δαριβιαννάκης, Κοκκινάκης, Φερζάϊ, Τζιράκης Δ.(80’Μπελιβανάκης),Λυράκης(70’ Ρουμελιώτης), Τζανάκης