Α1 ΕΠΣΗ

Νίκησε αν και έχασε νέο πέναλτι, 0-1 η Γόρτυνα εκτός τον ΕΓΟΗ

05/02/2017 | 21:46

Mε τον Κορδονούρη να εκτελεί χρέη υπηρεσιακού προπονητή η Γόρτυνα κατάφερε να κερδίσει σήμερα  με 0-1 εκτός έδρας τον ΕΓΟΗ και να κάνει έτσι την επανεκκίνηση που όλοι προσδοκούσαν . Το παιχνίδι ξεκίνησε με καθυστέρηση καθώς οι δύο ομάδες περίμεναν τη Θέρισο και τον Αστέρα Μυρτιάς που αγωνίζονταν λίγο πριν .

Στο 6΄ο τερματοφύλακας του ΕΓΟΗ αποκρούει πάνω στη γραμμή  το πλασέ του Μιαούλη, ενώ στο ο Μπέης με ωραίο πλασέ ανοίγει το σκορ για τη Γόρτυνα.

Στο  26′ ο Χαραλαμπάκης επεμβαίνει θετικά σε πολύ καλή ευκαιρία των γηπεδούχων , ενώ στο 30′ η Γόρτυνα είχε δυό καλές στιγμές με τους Τζέρτζι και Καουκάκη.

Στις καθυστερήσεις του Α΄ημιχρόνου ο  Τζέρτζι μόνος του στη μικρή περιοχή καθυστερεί και χάνει μοναδική ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του , ενώ  στο 55′ δυνατό σουτ του Καουκάκη αποκρούει ο τερματοφύλακας της ΕΓΟΗ.

Στο 60′ η ¨κατάρα” των πέναλτι για την Γόρτυνα συνεχίζεται αφού απέκρουσε ο τερματοφύλακας το σουτ του Καουκάκη, ενώ στο 64′ νέα μεγάλη απόκρουση του τερματοφύλακα της ΕΓΟΗ σε δυνατό σουτ του Τζέρτζι.

Στο 74′ ωραία μιά εξίσου καλή απόκρουση του Χαραλαμπάκη σε απευθείας φάουλ, ενώ στο 75′ ο Καουκάκης μόνος  του έξω από τη μεγάλη περιοχή, χάνει την τελευταία στιγμή το κοντρόλ.

Στο 85′ η Γόρτυνα είχε δοκάρι μετά από σουτ του Μηναδάκη και απόκρουση του τερματοφύλακα της ΕΓΟΗ.

Γόρτυς: Χαραλαμπάκης, Νικολακάκης, Σταυρακάκης, Κορδονούρης, Ξαγοραράκης, Μιαούλης, Κοκολάκης, Καουκάκης, Τζέρτζι, Μπέη, Κεφάκης.