Α1 ΕΠΣΗ

Παιχνίδι διαφήμιση για το τοπικό ποδόσφαιρο… ΖΑΡΟΣ-ΤΥΜΠΑΚΙ 3-3!

Ένα δεύτερο ημίχρονο που δεν ήταν για καρδιακούς!

12/10/2016 | 18:43

Ένα πραγματικό ντέρμπι έγινε σήμερα στο Ζαρό, όπου η τοπική ομάδα φιλοξένησε την ομάδα του Τυμπακίου σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα! Πολλά γκολ, δυνατά μαρκαρίσματα και μια κερκίδα με στοιχεία τοπικού ντέρμπι!

Το τελικό 3-3 αποτυπώνει την εικόνα ενός πραγματικού  μεσαρίτικου ντέρμπι!

Το Τυμπάκι προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με 0-2, με το πρώτο γκολ να σημειώνεται από τον αμυντικό του Ζαρού Νταβιγλάκη , ενώ συνολικά η ομάδα του Φάνη Χαλκιαδάκη δεν έδειξε κάτι αξιόλογο στα πρώτα 45 λεπτά. Το 0-2 πέτυχε με κεφαλια ο Ναβροζίδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα δεδομένα άλλαξαν, με το Ζαρό να παρουσιάζει ένα διαφορετικό πρόσωπο και μέσα σε 7 λεπτά να καταφέρνει να ισοφαρίσει το παιχνίδι σε 2-2 με τους Μεταξάκη και Χελά . Ο Ζαρός συνέχισε να παίζει καλό ποδόσφαιρο , χάνοντας πολλές ευκαιρίες με Νικηταρά και Γιαννουλάκη, οι οποίοι βρήκαν απέναντί τους έναν πολύ καλό Κωνσταντουλάκη.

Ο πανηγυρισμός του Χελά όταν ισοφάρισε σε 2-2

Λίγα λεπτά πριν το τέλος, ο Ζαρός κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή, με ένα πολύ όμορφο πλασέ του Παπαδόπουλου, ο οποίος μόλις είχε περάσει αλλαγή.

Όμως το Τυμπάκι δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στο 5′ λεπτό των καθυστερήσεων, μετά από στημένη φάση και πανικό στην περιοχή του Ζαρού, κατάφερε να πάρει τον πολυπόθητο βαθμό της ισοπαλίας, με ένα πλασέ του Ντέιβιντ.