Τοπικό

Παραδόθηκε μετά το χαμένο πέναλτι , ήττα 0-4 της Δόξα Γαλιάς από τη Μινωϊκή

02/04/2017 | 20:48

Mετά από μέτρια εμφάνιση κυρίως στο Β΄ημίχρονο η Δόξα Γαλιάς δεν τα κατάφερε σήμερα απόγευμα στο γήπεδο της , καθώς ηττήθηκε από την καλύτερη Μινωϊκή με το βαρύ 0-4. Η Μινωϊκή προηγήθηκε στο Α΄ημίχρονο με τον Γουργιώτη , ενώ οι γηπεδούχοι που μπήκαν πολύ δυνατά στο Β΄ημίχρονο με δοκάρι από τον Χαμαλάκη , “κατέρευσαν” λίγο αργότερα όταν έχασαν το πέναλτι  με τον Ποτηράκη που είχε κερδίσει νωρίτερα ο ίδιος.

Στο  25΄ο Γουργιώτης μετά από γύρισμα του Λέσι με ωραίο πλασέ πέτυχε το 0-1ενώ οι γηπεδούχοι έχασαν καλές ευκαιρίες με τους Μπιμπάκη, Ποτηράκη και Σουλτάτο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα Γαλιάς έχασε καλές ευκαιρίες  με τους Χαμαλάκη (δοκάρι)  και Μακρυδάκη, ενώ στο 65ο λεπτό όπως προαναφέραμε ο Ποτηράκης έχασε το πέναλτι . Στο 70′ ο Μούτσι έκανε το 0-2 ενώ επτά λεπτά αργότερα ο Γουργιώτης σημείωσε το 0-3 όταν κέρδισε την μπάλα στην επαναφορά μετά από απόκρουση Χατζηδάκη . Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε  ο Λέσι με προσωπική ενέργεια και κοντινό σουτ στο 87΄.

Δόξα Γαλιάς: Χατζηδάκης Ε., Χαλκιαδάκης, Χατζηδάκης Β., Χαμαλάκης, Καραμανιτάκης, Σπάρος (60’ Μακρυδάκης), Μπιμπάκης Β. (65’ Θαμνόπουλος), Μόντι, Ποτηράκης, Σουλτάτος, Μπιμπάκης Κ. (65’ Λαμπότι)

Μινωική: Ψαρουλάκης, Αποστολάκης, Γεωργαντζιάς, Παπουτσιδάκης, Χατζηδημητρίου (46’ Καστελλιανάκης), Τσακάνι, Καραμανίδης, Ρουμελιώτης, Λέσι, Γουργιώτης (75’ Μπαντούνας), Μούτσι (80’ Καμαράτος)