Γ' ΕΠΣΗ

Παρέσυραν το Χείμαρρο οι Ποταμιές…!

31/10/2016 | 21:55

Οι Ποταμιές “φούσκωσαν” και παρέσυραν τον Χείμαρρο με το βαρύ 7-3  την περασμένη Κυριακή στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Γ’ ΕΠΣΗ.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τις Ποταμιές αφού πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Δαριβιαννάκη στο 5’.

Άμεση όμως ήταν η αντίδραση από τους γηπεδούχους αφού κατάφεραν μέσα σε τέσσερα λεπτά να σκοράρουν δύο φορές και να πάρουν το προβάδισμα.

Στο 8’ ο Βάτα βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια και στο 12’ ο Άγγελος Νερατζάκης έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο 20’ οι Ποταμιές βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να ισοφαρίσουν με τον Κωσταντινομανωλάκη όμως η χαρά τους δε κράτησε πολύ καθώς ο Παντερμαράκης έδωσε εκ νέουτο προβάδισμα στην ομάδα του.

Το πρώτο μέρος δεν επιφύλαξε κάποιο άλλο γκολ και οι Ποταμιές κρατούσαν το προβάδισμα.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Γιώργου Νικολάου ανέβασαν καρακόρυφα το ρυθμό τους και από ένα σημείο και μετά «βομβάρδιζαν» με γκολ το Χείμαρο.

Στο 53’ ο Ρεσμερίτα διαμόρφωσε το 4-2 ενώ ο Βάτα στο 60’ με δεύτερο προσωπικό του τέρμα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-2. Πέντε λεπτά αργότερα ο Άγγελος Νερατζάκης έκανε το 6-2.

Ο Χείμαρος δεν το έβαλε κάτω και μείωσε σε 6-3 με τον Κωσταντινομανωλάκη στο 80’ ωστόσο οι Ποταμιές δεν άφηναν το πόδι από το γκάζι και στο 85’ ο Βαϊραμάκης Ευάγγελος σκόραρε για να γράψει το 7-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα ενός χορταστικού παιχνιδιού.

Ποταμιές : Ροδιτάκης, Φουντάκης, Ρεζμερίτα, Παπαδάκης, Βαιραμάκης Γ.(55’ Βαιραμάκης Β.,), Χατζάκης, Παντερμαράκης(80’ Ανατολιτάκης), Γκεορκίεφ(70’ Διαμαντάκης), Μάτα, Νερατζάκης Δ., Νερατζάκης Α.,

Χείμαρος: Φουντουλάκης, Μασαούτης, Προβυδάκης(46’ Σπυριδάκης), Κοσμαδάκης, Αυγουστάκης, Δαριβιαννάκης Γ., Δαριβιαννάκης Μ., Ορφανός(75’ Δαριβιαννάκης Γ.), Μουρτζάκης Κωσταντινομανωλάκης, Κοκολάκης