Πίεζε για την ισοφάριση , έμεινε με εννέα , έχασε 3-1 η ΑΕΜ από τον Γιούχτα

A-
A+
19/02/2017 | 22:35

Με τον Άγγελο Καστελλιανάκη να σημειώνει χατ τρικ, ο Γιούχτας επικράτησε των Μοιρών στις Αρχάνες με 3-1 στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ. Χαρακτηριστικό του αγώνα οι δύο αποβολές των φιλοξενούμενων.

Με την έναρξη του παιχνιδιού (στο 10′ ) ο Γιούχτας κέρδισε πέναλτι από χέρι  Αριστεινίδη το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Καστελλιανάκης γράφοντας το 1-0.

Ο Γιούχτας που συνέχισε στον ίδιο κατάφερε  στο 20′ με σουτ του Καστελλιανάκη να κάνει το 2-0 δίνοντας σαφέστατο προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Οι Μοίρες από εκείνο το σημείο ανέβασαν στροφές και μείωσαν σε 2-1 με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αριστεινίδη, το οποίο κέρδισε ο Μασέλης.

Στην επανάληψη οι Μοίρες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι ωστόσο στα πρώτα λεπτά δε μπόρεσαν να δημιουργήσουν την κλασσική ευκαιρία και να φτάσουν στην ισοφάριση και κάπου εκεί ο Γιούχτας κατάφερε να κάνει τρία τα τέρματά του με πλασέ και πάλι του  Άγγελου Καστελλιανάκη .

Οι Μοίρες έμειναν με εννέα ποδοσφαιριστές λόγω  αποβολών του Συνοδινού, με δεύτερη κίτρινη κάρτα και του Ξημεράκη με απευθείας κόκκινη, με το σκορ να μένει μέχρι το φινάλε του παιχνιδιού και τον Γιούχτα να πανηγυρίζει τους  τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Γιούχτας: Χωματάς, Κασωτάκης, Παχάκης, Νικηφόρος, Σεληνιωτάκης (80′ Κονιδάκης), Ρωμανάκης, Φουκαράκης, Καστελλιανάκης (80′ Χαρμπής), Νοκάι, Μπέρκης (70′ Γιαλυτάκης), Μαρκάκης.

Μοίρες: Χριστοδουλάκης, Φανουράκης, Κουτσάκης, Σινοδινός, Αριστεινίδης, Παπαδιός, Μασέλης, Χαρατσής (85′ Μπεχάρι), Χριστοδούλου (70′ Προβιδάκης), Ανωγειανάκης, Κιόρι (60′ Ξημεράκης).