Α1 ΕΠΣΗ

Πήρε αυτό που ήθελε στη Γαλιά ο Ζαρός (1-2 την Δόξα)

02/10/2016 | 19:58

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ , ο Ζαρός κατάφερε να πάρει αυτό που ήθελε σήμερα (2/10) απόγευμα στο γήπεδο της Γαλιάς όπου με γκολ στο Α΄ημίχρονο και σωστή διαχείριση στην επανάληψη κέρδισε την τοπική Δόξα με 1-2. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ιδανικά καθώς προηγήθηκαν στο 22΄με σουτ – δοκάρι – γκολ του Ποτηράκη , ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν 15 λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Καραφωτιά σε 1-1.Στις καθυστερήσεις του Α΄μέρους ο διαιτητής σφύριξε πέναλτι σε χέρι του Ποτηράκη το οποίο μετέτρεψε εύκολα σε γκολ ο Χελά διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 1-2. Στην επανάληψη η Γαλιά πίεσε για την ισοφάριση , χωρίς όμως ουσιαστικό αποτέλεσμα παρά τις όποιες καλές στιγμές που είχε. Αντίθετα ο Ζαρός ήταν επικίνδυνος ένα-δυό φορές κυρίως από αντεπιθέσεις , ενώ χειρίστηκε έξυπνα και αποτελεσματικά και το σκορ του Α΄ημιχρόνου που του έδωσε τελικά και τη νίκη.

ΔΟΞΑ ΓΑΛΙΑΣ: Χατζηδάκης, Χαλκιαδάκης, Σπάρος, Χαμαλάκης, Χατζηδάκης Ε.,Παπαδιός, Αντωνάκης, Μόντι, Ποτηράκης, Γιαλιτάκης (87′ Θαμνόπουλος), Παγκαλάκης (48′ Μπιμπάκης).

ΖΑΡΟΣ: Ζαχαριουδάκης, Γιαννουλάκης, Νταβιγλάκης, Χελά (80′ Μπεζάνι), Αλπαντάκης, Καραφωτιάς, Μεταξάκης (85′ Πολυμερίδης Χ.), Φραγκιαδουλάκης, Νικηταράς (75΄Γενιτσαρίδης), Κλαπάκης, Παπαδόπουλος