Ποδόσφαιρο

Η Τριτωνία νίκησε 4-2 τη Φαιστό

10/09/2017 | 21:20

Για την πρώτη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ, στο γήπεδο της Μυρτιάς η Τριτωνία φιλοξένησε την Φαιστό και επικράτησε με σκορ 4-2.

Πολύ δυνατά μπήκαν στην αναμέτρηση οι γηπεδούχοι και σκόραραν με τον Αντωνακάκη στο 4ο μόλις λεπτό για το 1-0.

Ο Παπαδάκης Γ., έφερε το ματς στα ίσια για το 1-1, δέκα λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου.

Στο 40ο λεπτο ο Μαρκάκης έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Τριτωνία, με το σωματείο του Αστριτσίου να παίρνει σημαντικό προβάδισμα ενόψει του δευτέρου ημιχρόνου.

Η Φαιστός σκόραρε και πάλι με τον Παπαδάκη Γ. με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 65ο λεπτό κάνοντας το ματς ροντέο!

Οι γηπεδούχοι όμως σκόραραν ακόμη δύο φορές, με τον πρωταγωνιστή της αναμέτρησης, Αντωνακάκη! 3-2 στο 70ο λεπτό από τον ικανό ποδοσφαιριστή και 4-2 οκτώ λεπτά αργότερα, σημειώνοντας χατ-τρικ!

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΤΡΙΤΩΝΙΑ: Κτιστάκης, Φτυλάκης, Μελαδάκης (80′ Γιαννακάκης), Γεωργόπουλος, Γκιγκόκας, Σαξώνης, Στεφανάκης (88′ Γαρεφαλάκης), Μαρκάκης (55′ Στρατιδάκης), Βασιλάκης, Κουκάκης (65′ Τζώρτζογλου), Αντωνακάκης

ΦΑΙΣΤΟΣ: Ανδρουλάκης, Γκερεδάκης (70′ Ντισπυράκης), Αργύρης, Παπαδάκης Αντ., Πρέκα (50′ Καραμανιτάκης), Κουτσάκης, Καραλάκης (50′ Φραγκιαδάκης), Σκαντζάκης, Παπαδάκης Γ., Ναβροζίδης (80′ Τσακιρίδης), Χαλκιαδάκης