close

Α1 ΕΠΣΗ

Ξέσπασε στον ΟΦΑ ο Ζαρός (5-1)

25/09/2016 | 23:05

Άργησε να βρεί το δρόμο για τα δίκτυα όταν όμως συνέβη αυτό , ο Ζαρός ξέσπασε επικρατώντας του ΟΦΑ με 5-1.

Στα πρώτα λεπτά υπήρχε σχετική ισορροπία, ωστόσο ο Ζαρός κατάφερε στην πρώτη αξιόλογη φάση της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι να ανοίξει  το σκορ με τον Χελά στο 35′, ενώ πέντε λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έμειναν με ποδοσφαιριστή λιγότερο λόγω της αποβολής του Σουτζή.

Στο δεύτερο μέρος ο Ζαρός με παίκτη παραπάνω,  κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα του στο 52′ με ωραίο πλασέ του Κλαπάκη έξω από την περιοχή , ενώ στο 65′ ο ΟΦΑ κατάφερε να μειώσει σε 2-1 με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καουκάκη.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ζαρός έκανε το 3-1 με τον Νικηταρά, ενώ στο 76′ ο Κλαπάκης πέτυχε το 4-1. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε  ο Καμαριώτης με πλασέ στην κίνηση έπειτα από γύρισμα του Νικηταρά.

Ζαρός : Ζαχαριουδάκης, Νταβιγλάκης, Γιαννουλάκης, Μπεζάνι, Χελά(75’ Καμαριώτης), Φραγκιαδουλάκης, Κλαπάκης, Νικηταράς, Μεταξάκης Ν., Καραφωτιάς(70’ Παπαδόπουλος), Πολυμερίδης(65’ Αλπαντάκης).

ΟΦΑ: Δημητριάδης, Κοκολάκης, Μουρτζάκης(85’ Αλεξάκης), Τερζίδης(75’ Βιτσαράς), Μαζιτζής, Λουλάκης, Καουκάκης, Δαγκωνάκης, Σουτζής, Φρόκου, Χαλκιαδάκης.