Ποδόσφαιρο

Οριστική διακοπή στο ΠΑΟΚ-Γόρτυς, στο νοσοκομείο ο Φραγκιαδάκης!

17/03/2019 | 21:22

Απίστευτα πράγματα στον Κρουσώνα, με το δεύτερο ημίχρονο να μην ξεκινάει εξαιτίας του τραυματισμού του Φραγκιαδάκη από αντικείμενο που έφυγε από την κερκίδα. Οριστική διακοπή στην αναμέτρηση.

Ενώ το πρώτο ημίχρονο μεταξύ του ΠΑΟΚ και της Γόρτυνας για την 26η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ είχε λήξει και οι δύο ομάδες κατευθύνονταν προς τα αποδυτήρια με τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ με 2-0, υπήρξε αρκετή ένταση τόσο στην κερκίδα όσο και στον αγωνιστικό χώρο.

Μέσα σε όλο αυτό το τεταμένο κλίμα, φαίνεται πως μία ρίψη αντικειμένου χτύπησε στο πρόσωπο τον 21χρονο ποδοσφαιριστή της Γόρτυνας, Γιώργο Φραγκιαδάκη, ο οποίος εν τέλη μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο ΠΑΓΝΗ για περαιτέρω εξετάσεις, ενώ ο διαιτητής έδωσε κόκκινη κάρτα σε Δημητριάδη και Αντωνάκη.

Αξίζει να σημειωθεί, πως οι ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο, όμως ο διαιτητής και οι ποδοσφαιριστές της Γόρτυνας δεν έκαναν την είσοδο τους και μία ώρα μετά περίπου πάρθηκε η απόφαση της οριστικής διακοπής της αναμέτρησης.

Σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες, το Φύλλο Αγώνα θα συνταχθεί στο Αστυνομικό Τμήμα Αγίου Μύρωνα.