Ποδόσφαιρο

Σημαντική νίκη η Γόρτυνα , 1-2 την Μινωϊκή εκτός!

25/09/2016 | 20:32

Σπουδαία επιτυχία  μέσα στο Πανεπιστήμιο για την  ομάδα της Γόρτυνας , όπου αν και βρέθηκε πίσω με 1-0 κατάφερε τελικά να επικρατήσει της Μινωϊκής με 1-2.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά με δύο καλές στιγμές στο 22’ με τον  Λέσι το διαγώνιο σουτ του οποίου  κατέληξε λίγο άουτ και στο 27’ με τον  Ρουμελιώτη την κεφαλιά του οποίου απέκρουσε ο  τερματοφύλακας  της Γόρτυνας  .

Στο 36’ δεν έγινε το ίδιο καθώς ο Λέσι με διαγώνια μπαλιά βρήκε  τον Κλίνη και αυτός από κοντά διαμόρφωσε το 1-0, που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα «εκρηκτικό» ξεκίνημα καθώς κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Κορδονούρη στο 49’ και δύο λεπτά αργότερα να πετύχουν την  ανατροπή  με πλασέ του  Ποντίκαλη ( 1-2).

Μινωική: Ψαρουδάκης, Παπουτσιδάκης(77′ Μπαντούνας), Βαρδονικολάκης, Αποστολάκης Γ., Γεωργιντζάς, (70′ Καστρινός), Αποστολάκης Θ., Ρουμελιώτης, Καστελλιανάκης, Τσαϊνης(62′ Τσακάνι), Λέσι, Κλίνης.