close

Α1 ΕΠΣΗ

Έχασε το παιχνίδι στο Α΄μέρος η Γόρτυνα , ήττα 3-0 από την Χερσόνησο

15/10/2017 | 22:45

Με τρία γκολ που δέχτηκε στο Α΄ημίχρονο , η Γόρτυνα δεν μπόρεσε αν αποφύγει την ήττα με αποτέλεσμα να χάσει 3-0 από την Χερσόνησο στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ.

Στο 19’  η Χερσονήσος άνοιξε το σκορ με τον Ξημεράκη όταν μετά από εκτέλεση φάουλ η μπάλα άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Ανδρικάκη, ενώ στο 32’ μετά από λάθος του Αεράκη, ο Καλομοίρης έκανε το 2-0. Πέντε λεπτά αργότερα ο Καλομοίρης διαμόρφωσε το 3-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Αξίζει να σημειωθεί, πως στο 80’ η Γόρτυς έμεινε με δέκα παίκτες μετά από τραυματισμό του Μπαντούνα, ενώ ο Κώστας Τσαγκαράκης είχε ολοκληρώσει και τις τέσσερις αλλαγές του και λίγα λεπτά αργότερα αποβλήθηκε ο Ξαγοραράκης, αφήνοντας την ομάδα του με εννέα παίκτες.

Χερσόνησος: Λιουδάκης, Μηλάκης, Καργιωτάκης Μ.(72′ Μαραγκάκης), Ξημεράκης, Χατζηνικολάκης, Αριστεινίδης, Μάριο(60′ Ποριώτης), Νίκας(80′ Μαχαίρας), Έλι, Καλομοίρης, Βασιλείου(46′ Μανωλεδάκης)

Γόρτυς: Ανδρικάκης, Αεράκης(40′ Κωστάκης), Αντουράκης(75′ Μάλο), Μπαλωμένος, Ξαγοραράκης, Κοκολάκης, Φανουράκης(70′ Χαριτάκης), Μικέλ(40′ Κοζυράκης), Μπατούνας, Κεφάκης, Μαθιουδάκης