Ζαρός –  Μινωική: 1-0 στο εξ αναβολής παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής

Ζαρός – Μινωική: 1-0 στο εξ αναβολής παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής

A-
A+
03/10/2019 | 8:47

Τους έξι βαθμούς σε τρία παιχνίδια έφτασε ο Ζαρός, μετά την νίκη με 1-0 απέναντι στην ομάδα της Μινωικής , για το εξ αναβολής παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής.

Αν και ο Ζαρός ήταν κατα κοινή ομολογία καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, σκόραρε μόνο μία φορά, στο 81ο λεπτό, με τον Χριστοφοράκη, μετά από κάθετη μπαλιά του Λέσι, ενώ είχε αρκετές χαμένες ευκαιρίες με Χριστοφοράκη, Λέσι και Κοζορώνη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 75ο λεπτό, ο τερματοφύλακας του Ζαρου΄,Χατζιδάκης, κατέβασε κυριολεκτικά ρολά σε απευθείας εκτέλεση φάουλ και έτσι κράτησε το μηδέν για το Ζαρό. Στην επιστροφή της απόκρουσης, η Μινωική σκόραρε με τον Ρουμελιώτη, όμως ο παίχτης βρισκόταν σε εμφανή θέση οφ σάιντ και το γκολ ακυρώθηκε.

Αμέσως μετά το 1-0, ο Ζαρός πίεσε για δεύτερο γκολ, και σε γύρισμα του Αναγνωστάκη ο Χριστοφοράκης σημαδεψε το οριζόντιο δοκάρι από το ύψος του πέναλτι.

Η ομάδα του Ζαρού έπαιξε καλό ποδόσφαιρο, ενώ κατα διαστήματα εμφανής ήταν η κούραση ορισμένων παιχτών οι οποίοι αγωνίστηκαν και στο ματς της Κυριακής με τον ΟΦΑ.

Επόμενο παιχνίδι την Κυρικαή 06/10 στο Ζαρό με το αντίπαλο τον Ανθεστίωνα , για την 4η αγωνιστική.

ΖΑΡΟΣ: Χατζιδάκης, Γκλεζάκος (Γιατρομανωλάκης), -Καραμανιτάκης (Κουπέ), Καλεμάκης, Λαδιανός (Ανδρεαδάκης),Μόντι, Φραγκιαδουλάκης, Παραθύρας, Λέσι, Κοζορώνης (Αναγνωστάκης), Χριστοφοράκης