Πρώτη ήττα από τον πρώτο … 1-3 σετ ο  ΓΑΣ Μεσαράς από τον  Γ.Σ.Κ. Ηρακλή

Πρώτη ήττα από τον πρώτο … 1-3 σετ ο ΓΑΣ Μεσαράς από τον Γ.Σ.Κ. Ηρακλή

A-
A+
06/03/2017 | 16:16

Την πρώτη του ήττα στο κλειστό Μοιρών μετά από ένα αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι  γνώρισε ο ΓΑΣ Μεσαράς από τον πρωτοπόρο στη βαθμολογία Ηρακλή με 1-3 σετ.
Η φιλοξενούμενη ομάδα που σημειωτέον είχε χάσει μοναχά  ένα σετ μέχρι πριν την αναμέτρηση με τον ΓΑΣΜ, κατάφερε να επικρατήσει στο πρώτο σετ με 20-25.
Η απάντηση του ΓΑΣ Μεσαράς ήταν δυναμική στο 2ο  σετ, όπου κατάφερε να κερδίσει  με το ίδιο σκορ (25-20), ισοφαρίζοντας σε 1-1 .
Το 3ο σετ φάνηκε να εξελίσσεται  σε ντέρμπι,  με το σκορ να εναλλάσσεται, ωστόσο η εμπειρία και η ικανότητα των παικτριών του Ηρακλή ήταν αρκετά για να τους δώσουν το προβάδισμα και τη νίκη με  19-25.
Το  4ο σετ ήταν πιο εύκολη υπόθεση για τον Ηρακλή Κηφισιάς καθώς κέρδισε  με 12-25 και παράλληλα τον αγώνα με 1-3 σετ.
Ο  ΓΑΣ Μεσαράς παρά  την ήττα έδειξε αρκετά καλά στοιχεία, παίζοντας κατά  διαστήματα πολύ καλό βόλεϊ, ενθουσιάζοντας τους αρκετούς φιλάθλους που έδωσαν το παρόν στις κερκίδες.

Αναλυτικά τα σετ: 1ο: 20-25, 2ο: 25-20, 3ο: 19-25, 4ο: 12-25

ΓΑΣ Μεσαράς: Ποδαρά, Καψαμπέλη, Τσοπούλου, Αλεξάκη, Μανωλάκη, Μαυρέα, Γεωργιλά, Μπριλλάκη, Τζωρτζακάκη, Τσαβολάκη, Παπαδάκη, Κουτσάκη.

Γ.Σ.Κ. Ηρακλής: Κόττα, Κυριάκου, Κοσμά, Κουτουξίδου, Χούντα, Κωνσταντέλλου, Τσελέπη, Λαμπρινίδου, Βογιατζόγλου Ι., Βογιατζόγλου Α., Λύρα, Γιαννέλου.

Το επόμενο Σάββατο ο ΓΑΣ Μεσαράς αγωνίζεται στα Βριλήσσια με την ομώνυμη ομάδα, σ’ ένα παιχνίδι που αν το κερδίσει θα διατηρήσει τις ελπίδες διεκδίκησης μιας θέσεως στα μπαράζ ανόδου.

φωτό : Θωμάς Παρθενάκης