Βόλευ

Ψυχοβγαλτική ήττα, 2-3 σετ ο ΓΑΣΜ από το Αιγάλεω

Άκρως ακατάλληλο για καρδιακούς...

24/02/2018 | 18:39

Αν και προηγήθηκε (2-1 σετ) , ο ΓΑΣΜ δεν καταφερε να παρει τη νίκη σήμερα Σάββατο στο κλειστο Μοιρων,  όπου ύστερα απο 3 ωρες περίπου αγώνα ηττηθηκε τελικα με 3-2 σετ από το Αιγάλεω. Στο πρώτο σετ έγινε πραγματική μάχη με τον ΓΑΣΜ να το χάνει τελικά με 27-29, ενώ στο 2ο ήταν  συνεχώς μπροστά με αποτέλεσμα να κερδίσει 25-17 και να ισοφαρίσει σε 1-1.

Στο 3ο σετ το Αιγάλεω πέρασε 19-12 μπροστά, ωστόσο τα κορίτσια του ΓΑΣΜ  ισοφάρισαν 19-19 κι από κει και πέρα έσπασαν καρδιές…

Τη μια οι γηπεδούχες την άλλη οι φιλοξενουμενες μπροστά ,  μέχρι που ο ΓΑΣΜ το πήρε με 26-24 δίνοντας αφορμή αυτούς φιλάθλους να ξεσπάσουν σε παρατεταμένα χειροκροτήματα.

Στο 4ο σετ ο ΓΑΣΜ αν και προηγήθηκε 4-0 , γρήγορα βρέθηκε πίσω ακόμα και με 10 πόντους διαφορά. Στη συνέχεια πάλεψε , πέρασε για πρώτη φορά μπροστά 25-24, για να χασει τελικά 25-27 στέλνοντας το παιχνίδι στο ταϊ μπρέϊκ.

Εκεί ο ΓΑΣΜ δεν μπορεσε να βρει τα ψυχικά αποθέματα για να περάσει μπροστά,  με αποτελεσμα να χάσει 15-9 και το παιχνιδι με 3-2 σετ.